Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a 8mm-es vesekő...

Szerintetek a 8mm-es vesekő nagynak számít?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 18:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Még ekkorának sem kell lennie,hogy hatalmas kínokat okozzon az embernek..

Vannak hatalmasak is,el sem hinném ha nem láttam volna két szememmel mekkorát szedtek ki valakiből.

Szóval,nézőpont kérdése

2011. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És ha esetleg valaki tudná hogyan történik ennek az eltávolítása kérem ossza meg velem..
2011. febr. 9. 18:17
 3/22 A kérdező kommentje:

Lényegében évek óta okoz panaszokat de nem vizsgálták ki az okokat rendesen...viszont ma annyira begörcsölt hogy nem tudtam felállni....

Érdekes azért ha az ember nem erőszakos akkor ráhadják sajnos....

2011. febr. 9. 18:19
 4/22 anonim ***** válasza:
Mivel ez már az uréteren nem tud lejönni megpróbálják ultrahannggal összetörni.
2011. febr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nekem is volt vesekövem:s 2x is. Hónapokig diagnosztizáltak félre:S

Nekem zúzták a követ, mert nekem kicsi volt, viszont azzal is iszonyú kínokat éltem át!! :S

Nemtudom, hogy az ekkora méretű köveket is zúzzák e?! Lehet ezt már műteni kell:(

23/L

2011. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ma haza küldtek...ezek szerint ha most nem okoz teszem azt hónapokig vagy tovább is akár panaszt akkor ott marad?

Vagy ha egyszer begörcsölt akkor jön folyamatában majd a többi görcs is előbb utóbb?

2011. febr. 9. 18:23
 7/22 anonim ***** válasza:

ugyan én nem tudom az enyém mekkora, de kiskorom óta jönnek-mennek a köveim, egész pontosan 8 éves korom óta. van olyan, hogy 2 évig észre se veszem, h. ott van. de van olyan, hogy egyszer csak elkezd mocorogni, és 2 napig rosszul vagyok tőle. teljesen megjósolhatatlan. viszont ami biztosan megmozgatja az a sör.

23L

2011. febr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd magad!!! Nincs rá garancia, hogy ha most nem fáj holnap megint nem fog elkezdeni görcsölni. Sajnos nagyon sok minden kiválthatja, hogy elmozdul a kő a helyéről, és akkor jönnek a görcsök!

Én a helyedben holnap megkeresnék egy urológust, és minél hamarabb zúzattatnám magam:S Azt sajnos nem fogod tudni kipisilni, és lehet, hogy egy ideig tünetmentes leszel, de ha X idő után rád jön a görcs lehet már sokkal nagyobb lesz a köved, és akkor már műteni kell:S

Amúgy ha van rá mód kerüld a kálcium alapú élelmiszereket, és a túlzott C vitamint. Általában ez vezet a vesekő kialakulásához, de csak olyanoknál, akik hajlamosak rá.

(első 23/L)

2011. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat 10 nap múlva megyek majd controlra ha addíg minden oké marad...

meglátjuk mit tudok kialkudni az orvostól...

Ha ultrahangos robbantásnál döntenek ez mivel jár?gondolok itt katéter vagy ilyesmi?

Altatásban történik?

Milyen érzés amikor távoznak a kövek?

2011. febr. 9. 18:54
 10/22 anonim ***** válasza:

Nekem ultrahangosan zúzták. Felfektetnek egy ilyen asztalszerűségre-a vese alatt ki van vágva az asztal. Az alá felfújnak egy lufiszerűséget. Mereven mozdulatlanul kell feküdni, csinálnak próbalövéseket, aztán élesbe megy. Úgy kb fél óráig tart. Van akinek nagyon fáj van aki nem érez semmit. Én jól bírom a fájdalmat, de én még olyan idegi fájdalmat nem nagyon éreztem, úgyhogy nekem vénás fájdalomcsillapítás kellett, nah úgy kibírható volt. Fél óra múlva befektettek egy kórházi ágyra. Nagyon sokat kell utána inni, úgy 4litert. Figyelik folyamatosan a pisi színét-folyamatosan tisztulnia kell, mert elöször a zúzás miatt véres a pisi, és úgy tisztul. Mindig pohárba kellett pisilnem és meg kellett mutatni a dokinak. Amikor már szép tiszta volt, és látták, hogy kijöttek a kődarabok, akkor hazaengedtek. Ez kb 4-5 óra múlva volt. Utána pár napig nagyon érzékeny volt a vesém helye, de aztán szépen csillapodott.

Nem mondom, hogy egy felhőtlen élmény, de nem akarlak megijeszteni. Én csak a saját "élményemet" írtam le:S

(23/L-akinek már 2x előfordult)

2011. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!