Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon kb mennyire...

Magyarországon kb mennyire tehető az AIDS betegek száma?

Figyelt kérdés
Úgy értem h akik HIV pozitívak azok kb mennyien vannak?
2011. febr. 13. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
wikipédia: AIDS, HIV
2011. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem sok itt ügyelnek erre nagyon is én bi vok/fiu

és én hál istennek nem vagyok az de nem is leszek alap dolog a védekezés

és erre mindenki nagyon ügyel

2011. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Wikipédián te számbeli adatot nemigen találsz.



2. válaszoló: és oráltól?:O

2011. febr. 13. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:

De találok...


"Ma magyarországon nem ismert a tényleges HIV fertőzöttek száma. A szakemberek gyakran 3-5-szörösére szokták ezt tenni a ténylegesen kiszűrtek számának,[9][10] bizonyos jelek azonban másra mutatnak. 2008. december 31-én Magyarországon 1334 kiszűrt HIV fertőzött élt (1630 kiszűrt HIV pozitív, akik közül 269 már meghalt[11]), így ha a ténylegesen HIV fertőzöttek száma "csupán" ennek 5-szöröse, akkor körülbelül 6700 emberről van szó. Ha a szexuálisan aktív lakosságot mintegy 7.000.000-ra becsüljük,[9] akkor ez 0,11%-os HIV fertőzöttséget jelent. Ezzel szemben bizonyos kampányszerű szűrővizsgálatokon ennél lényegesen rosszabb arányok adódtak (Erotika Kiállítás 300-ból 3 (1%), AIDS Világnap 300-ból 4 (1,33%) ).[10]"


[link]

2011. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Amúgy nem mindegy hogy HIV pozitívról vagy AIDS betegről beszélünk. Beteg nyilván jóval kevesebb, hiszen a fertőzés évekig tünetmentes, megfelelő kezeléssel, akár évtizedekig.

2011. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!