Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » IBS betegek! Lehetséges, hogy...

IBS betegek! Lehetséges, hogy a finomfőzeléktől volt fájdalmas szélgörcsöm?

Figyelt kérdés
Ma ezt ettem,és kb félóra elteltével hatalmasra puffadtam,és pokoli szélgörcsöm lett,szerencsére csak 2percig tartott,mert ezzel már többször vitt el a mentő.Mondjuk,mondta a doki hogy nem szabad ennem keményhéjú zöldségeket(ebben sok borsó volt,múltkor is felfújt a borsóleves),meg állítólag a sárgarépa is puffaszt.
2011. febr. 22. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha IBS-ed van, nem szabad hüvelyeseket enni, és hagymás ételt. Tehát pörkölt, lecsó, stb. A borsó, a bab, a lencse, a kukorica héja emészthetetlen. Ezért is jelenik meg a székletben. Mellesleg a paradicsom a paprika főzve se emésztődik meg. Vannak nagyon jó ételek direkt ilyen betegeknek. Keress a neten. Jó egészséget!
2011. febr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én még nem találtam ételeket a betegségemre a neten.Csak azt írják le mit nem szabad enni,de szinte semmit,ami magyaros...viszont receptek erre nincsenek.
2011. febr. 22. 22:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!