Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szteroidok szedésénél (Medrol)...

Szteroidok szedésénél (Medrol) mindenki meghízik? El lehet ezt valahogy kerülni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy három négy kilót szedtem fel. De ahogy abbahagytam a kezelést, egy hónapra rá visszafogytam. Az arcom nagyon bedagadt tőle, olyan voltam mint egy hörcsög. Beszélj a dokival, inkább ne szedd, ha nem élet-halál kérdése. Úgysem szedheted sokáig, és ha abbahagyod, akkor úgyis visszajönnek a tünetek, ami ellen szedted. De valaki több mint tíz kilót is hízott, és sokkal nehezebben tudott lefogyni utána. Embere válogatja. Én biztos, hogy soha de soha többet nem szedném. Ugye szedsz hozzá káliumot? Hány mg-ot szedsz egy nap? Ha fájni kezd a mellkasod, akkor vegyél még be káliumot, és AZONNAL hagyd abba.
2011. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám életét 4 évvel ezelőtt a Medrol mentette meg. Szegény igaz eltorzult arccal, és 10 kilóval lett nehezebb, de kigyógyult a betegségéből. Úgy emlékezem 1 évig szedte, de az adagot mindig csökkentette az orvos. Mostmár újra a régi, fokozatosan de visszanyerte régi alakját és arcát.
2011. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló te meddig szedted és mennyit? Nekem majd most kell elkezdeni újra szedni 16 mg naponta. És igen írtak hozzá káliumot is. Egyszer már szedtem de akkor csak három hétig és 4 mg-ot.
2011. márc. 9. 10:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egy hónapig, vagy kicsit több mint egy hónapig szedtem, és napi 20 mg-ot. A vége felé már nagyon fájt tőle a mellkasom, és sokszor nem tudtam aludni mert úgy éreztem, hogy zakatol a szívem. Később ezzel felhagytam, és az orvos Diphrophos injekciókat adott, attól még rosszabbul lettem. Hónapokkal később is még előjött párszor ez a mellkasi fájdalom, mert nagyon sok szteroidot nyomtak belém. Ne hagyj rá mindent az orvosra, nem biztos, hogy annyira érti a dolgát. Ugyanis nekem túl sokat adtak, és nagyon tönkre tette a vesémet és a szívemet. Engem inkább az injekció tett tönkre, de szteroid-szteroid, vigyázni kell vele.
2011. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenki, de 80-90%ban igen...

Egy barátnőm is szedte nála olyan nagyméretű fogyást okozott, hogy anorexiával kezelték utána...

Jelenleg én szedem nálam 8-10 kg plusz van

De persze vannak akiknél nincs semmi súly változás..

De az nagyon ritka... hogy nem hízzon tőle az ember

Ezt nem lehet elkerülni, max ha napi szinte több órát mozogsz /2-3 órás futások pl. mindennap/ azzal lehet egy kicsit kontrollálni

2011. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A nagy menyiségbe bevitt szteroid ideiglenes chusing szindrómát okoz .. ami hirtelen " hízást " tul képp vizesedést okoz .. Én nem hallottam még olyan esetet amikor nem következett be .. de mindig van kivétel .. és 96 mg ot szedtem kb 20 kg víz jött fel .. és mellette még 1001 bajom lett tőle viszont az életem mentette meg ..
2012. márc. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb. 5-6kg jött fel eddig. A fejem kerek lett. Remélem, hogy ahogy elhagyom, minden rendben lesz.
2023. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!