Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erősebb a hasis, mint a fű...

Erősebb a hasis, mint a fű vagy más is a hatása? (Károsabb? )

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%

A hasis olyan,mint a füves cigi,csak nagyobb dózisban.Szóval igen,károsabb.

(Tegnap volt drog felvilágosítás a suliban)

Ne használj semmilyen tudatmódosító szert,nem leszel tőle boldogabb.És talán örökre megváltoztat!

2011. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Első Te tényleg egy szűk látókörű konzervatív vagy. Attól hogy a suliban azt mondják az csak propaganda maszlag.

"A kannabisz bizonyítottan alkalmazható a sclerosis multiplexben, a zöld hályogban (glaukóma), migrénben szenvedő páciensek fájdalmainak és görcseinek csillapítására. Az AIDS- és rákbetegek a gyakran jelentkező étvágytalanság és a kemoterápia miatti hányinger hatékony csökkentésére használják a füvet. Egyre több kutató számol be ezenkívül a marihuána neuroprotektív (az idegsejteket védelmező) hatásáról is, számos kutató szerint a fű megállíthatja a rákos daganatok terjedését. David Baker, a brit Neurológiai Intézet kutatója az Independent című lapnak adott interjújában elmondta, hogy azoknál az egereknél, amelyeknek eltávolították a kannabinoidreceptorait, az idegsejtek jóval nagyobb mértékű elhalását figyelték meg. A kannabisz tehát az olyan betegségek gyógyításában is szerepet játszhat, mint például az Alzheimer-kór."

((Ezt az SG-ről idéztem de nem találtam meg a pontos forrását))


Nem mondhatod hogy nem "egészséges". Én nem igazán nevezném tudatmódosítónak mert nem módosítja inkább szélesebben kinyitja a tudatodat. Plusz már az az állítás is rég meg dölt hogy kapu drog. Azok a drogbemutatóhülyék akik suliba járnak azok csak harmad meg negyed kézből nyomják az infókat és eltompítják az embereket. Az alkohol sokkal károsabb arról bezzeg nem beszélnek annyit. Pedig az rengeteg gondnak az okozója. Fűben furcsa mód még senki nem halt bele és csak kevesek családját tette tönkre, akkor is általában azért mert illegális és büntetik. Plusz az emberi agyban is vagy hol van THC receptor szal a testünk régóta tudja hogy mi a jó. :D


De hogy ne offoljak a hasis az a fű gyanta amit termel a trichomáin az-az a gyanta mirigyein. A hasist sütiben előszeretettel használják ahol szinte a nullára csökken a káros hatása mivel elfogyasztva a füstje nem károsítja a légutakat. Kicsit lassabban hat de tovább tart, kb olyan 20-30-60 perc mire elkezd hatni majd szépen lassan kezd kiteljesedni az élmény majd olyan 6-7-10 órán át tart. Cigibe dohánnyal keverve vagy sima fűvel egy kis hasis kocka de az sztem elég brutaliti lehet. Keményebb mint a Mortal Kombatba a Subzero((Rem jól írtam)) :D. Végülis összegezve egy sima virágba kb 12-20% THC tartalmaz a hasis ennél sokkal többet olyan 50-60%-ot de ezt nem tudom pontosabban. Én még nem próbáltam de szívesen kipróbálnám a hasist.


Bocs az elején lévő off-ért de remélem kaptál választ a kérdésedre.



16/F

2011. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Megtaláltam a forrást [link] 97. hozzászólás. Csak azt a részt másoltam.
2011. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

Képzeld,haltak már bele a fűbe.Egyik ismerősöm is azért halt meg,szóval tudom,mit beszélek...

És aki a suliban volt drogelőadást tartani,orvos volt és ilyenekkel foglalkozik.Csak jobban tudja,hiszen minden nap ilyenekkel találkozik.És különben sem mondta,hogy ne drogozzunk.Azt mondta,van olyan,amit használhatunk,2,0mg-ban,mert az nem árt,de már nem tudom,melyik az.

2011. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Fűbe még nem haltak bele, túl adagolni se lehet ((vagy is lehet de nincs az az ember aki több kiló füvet egyből elszív.)) Sehol nem jegyeztek fel még egyetlen egy halál esetet sem amit a fűnek mondanának. Az ismerősöd miben halt meg? Azok a drogbemutatók meg honnan tudják hogy miről beszélnek? Nézz kicsit jobban körül, ne legyél ilyen vak.
2011. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 blueskybaby válasza:
100%
Erösebb ezaltal mas,de orvosi szempontbol mindegy melyiket hasznaljuk,csak az adagolasra kell ügyelni!
2012. aug. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 nckf,hskfhuelaksfd ***** válasza:
96%
Lehet, hogy elég sok idővel később kommentelek ide, de annyit el kell, hogy mondjak, hogy szerintem senki se mondjon olyat egy másik embernek, hogy ne használjon semmilyen szert, ne próbálja ki, mert semmi köze hozzá, hogy az a másik ember hogyan roncsolja a szervezetét, vagy hogyan nem. A cigi is drog, mégis mindennapi dolognak számít, a koffein is, és az alkohol is. Nemtudom, hogy egy részeg, agresszív ember árt neked előbb, vagy aki elszívott egy füvescigit. Senki sem lesz kevesebb attól, hogy használ valamilyen szert, vagy kipróbál valamit.
2012. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
69%
A hasis a fű gyantája préselve. Nem károsabb, a fű am se káros, sok ember okoskodik, mellesleg belehalni sem tudsz, túladagolni meg végképp nem. Nézd meg a világon számtalan ember hal meg az alkoholtól fűtől senki, minden kis 15 évesnek ott a pia a kezében, olcsóbban jutnak az alkoholhoz hiába 18 év a korlát, nem is értem miért nem illegális az alkohol is. A hasis picit erősebb, de ugyan az az érzés.
2013. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
94%

Nem erősebb, hanem más. A hasis illetve a fű fajtájától és minőségétől függ a hatása. A sativa fajták inkább feldobnak, az indica az inkább olyan "elgondolkodós". A legjobb hasis amit fogyasztottam az a marokkóból származó zero-zero. Ez csak a virágporból, az abszolut esszenciából készül. A legjobb fű pedig jamaicai volt, ez olyan sok THC-ét tartalmazott hogy páran rosszul is lettek tőle, másokra meg kétórás röhögőgörcs jött rá.


Mindenkire más hatással van, valaki szívja 30 éve és semmi baja, valaki a pszihiátriára kerül 2-3 év fogyasztás után. Ha nem tudsz kikapcsolódni és beszélgetni, jól érezni magad tőle hanem parázol meg értetlenkedsz akkor inkább ne fogyaszd.

2014. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%

Annyit tennék hozzá a kedves 16 éves második kommentelőnek,meg mindenki másnak,hogy tényleg vannak bizonyos drogognak pozitív hatésai,és használ az orvostudomány is egy páérat,DE más dózisú,és MÁSMILYEN FELDOLGOZÁSÚ az,amit a kórházi betegek kapnak.A THc tényleg van az emberi szervezetben,de azt ő előállítja magának,TERMÉSZETES ÚTON,illetve ugye ismert a mondás,hogy a jóból is megárt a sok.És mivel a dorogok THC-tartalma könnyen nővelhető,nem tudhatod,hogy az egyszerű fű,amit vettél,az tulajdonképpen mennyi THC-tartalommal bír,míg akár crack,vagy erősebb drogok szintjére is növelhető.

Azon kívül egy kutatásban olvastam,hogy a kemény drogok fogyasztóinak 99%-a kezdte gyenge drogokkal(Cannabis-származékokkal) pályafutását.Ugyanakkor azt is mondta,hogy nem feltétlenül lett mindenki később kemény drogfogyasztó,ez tény.Viszont nem midnenki képes leállni.És a tudatbővülés alatt feloldódnak a korlátok,ha nem is hal bele feltétlenül az ember,könnyen megsértheti mások,vagy saját testi épségát-és erre meg már több példa is volt.


Továbbá,ha tényleg annyira szupercsúcs a fű,akkor abba nem gondoltál bele,hogy mekkora biznisz lenne az államnak,vagy egy TNC vállalatnak legálisan forgalmazni?Mennyi pénz folyna be belőle a kormányoknak!De ha ennyire hiper-szuper jó,és eladható lenne,akkor hol a bibi?! Mert aki egy kicsit is jobban ért hozzá,szóval nem egy 16 éves fiú,az tudja,hogy nem lehet egy normális,európai társadalomban forgalmazni,mert többet árthat,mint használ.


Plusz a drogosok gyerekei nagy eséllyel születnek fogyatékossággal,de még a 10-20,és több éve leszokottak gyerekei sem 98-100%-ban lesznek egészségesek,mert abbana pár évben,amíg drogoztak,bizonyos szinten maradandó sérüléseket szenvedett a szervezetük,még ha ezt a mindennapokban esetleg nem is érzékelik.Nekem is van olyan ismerősöm,aki már 30 éve nem drogozik,de sajnos a fia drogos pályafutása miatt lett nem teljesen egészséges.Persze mondhatod,hogy a ez csak az ópiátok,meg a keményebb drogoknál van így-mint tudjuk,az amfetamin marandó külső sérüléseket okoz,azt legalább látja más is( [link] a monológom elején említettem,a fű összetétele változtatható!És a marihuánát sem mindig ganzsából állítják elő.De,még a díler sem tudhatja,hogy ezt most hogyan,milyen módon állították elő.És a veszély itt kezdődik!


Lehet vitatkozni,én a megválaszolt kérdéseket ritkán nézem vissza,így valószínűleg már nem fogok tovább tárgyalni,lehet lepontozni,korlátolt gondolkodásúnak degradálni,de ezek sajnos mind tények,nem pedig hipotézisek!Ja,és az ismerőseimnek is vannak tapasztalatai...Nem éri meg a kipróbálás!



Az embereknek nincs akkora önuralmuk,mint azt sokan képzelik,és leálljanak a droggal csak úgy egyik napról a másikra.A dohányzásról miért olyan nehéz leszokni?Mert az is drog,csak másmilyen.Nem összehasonlítható egy ópiát egy cigivel.A cigi különben is rengeteg más mérgező anyagot tartalmaz,mint pl. az ammónia,arzén,stb.,persze különböző dózisokban,illetve csak a füst kerül a szervezetbe,a drogok injekción,vagy szájon át,vagy felszívva,de valahogy a teljes tartalom bekerül az emberbe.A koffein is drog,igen,de annak csak nagymértékben vannak káros hatásai,egészséges mennyiségben teljesen jó,még ajánlott is a fogyasztása.De a kávé és a drogok között az a különbség,hogy a kávéban pontosan tudja az ember,hogy mi van,és mint említettem,nem összehasonlítható,az igazi drogok,a cigi,és a kávé között különbség van.Az alkohol pedig azért pusztít jobban,mert legálisan beszeezhető,így jobban elterjed,az ember nem követ vele bűncselekményt,könnyen megszerezhető.Ennyi.

2014. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!