Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor vérzik az orra valakine...

Amikor vérzik az orra valakinek miért kell hátrahajtani a fejét? Nem logikusabb ha előre kéne?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Szigorúan tilos hátrahajtani.Előre kell,és zsebkendővel összeszorítani,vagy tampont dugni bele.Így nem mehet vér a légutakba és a tüdőbe.
2011. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
miért lenne logikusabb? akkor csak jobban vérezne. de te csináld úgy, majd meglátod.
2011. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nemtom honnan ezek a hiedelmek. a valóság: se előre, se hátra, ne fújd ki és ne dugja bele semmit. hagyd hogy follyon, tartsd egyenesen a fejed. ennyi
2011. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad, mert hátrafolyik a vér!
2011. márc. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hajtsd előre a fejed, az orrszárnyaidat pedig csippentsd össze. Ez a hivatalos - ja meg a parittyakötés, de az macerás. Ja, és ne hagyj beledugva semmit, hadd folyjon ki a vér. Ja, és érdemes olyan helyen, ahol nem zavar, ha esetleg véres lesz a... mondjuk a mosdó.
2011. márc. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána elsősegéllyel foglalkozó oldalakon: tilos hátra hajtani, enyhén előre kell, és az orrnyerget finoman elszorítani.
2011. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nem szokott vérezni az orrom..


az eggyik osztálytársamnak szokott rendszeresen, és több tanár is mondta már neki, hogy döntse hátra a fejét..... ....??

én mondtam neki, mert régebben párszor vérzett az orrom, hogy nem kell hátradönteni...


azért gondoltam logikusabbnak az előre döntést, mert ha folyik a vér, akkor ha hátra megy akkor csak visszafolyik, az is kellemetlen ha a víz megy bele az orrodba..


amugy én is ugy tudtam, ahogy az utolsó válaszoló irta..

2011. márc. 15. 16:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Na akkkor ez tipikusan az az eset, amikor NEM kell a tanárra hallgatni
2011. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Előre hajtani és jeget az orrnyeregre.
2011. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!