Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincsérvem van, mit csináljak?

Gerincsérvem van, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni!27 éves nő vagyok,most diagnosztizálták a gerincsérvemet (LV-SI).Már hónapok óta tudtam,hogy ez van,de eddig kellett várnom a CT-re. Járok gyógytornára és fizioterápiára, és ha a pénztárcám engedi,úszni(szerettem volna úszójegyet,de a megszigorított szabályok miatt csak a reumatológus írhat fel,de 03.hóban kértem időpontot és 07.hóra kaptam!)A fájdalmam még így is nagy,és állandó.Napi szinten szedek Tramadolt és MeloxEP-t(Meloxan).

Az eddigi kezelésig minden orvos egyetért,de ezen kívül ÉN még mit tehetek?

A munkahelyemen felváltva ülök az irodai széken és FitBall labdán.

A további lehetséges kezelésről azonban egymásnak teljesen ellentmondó javaslatokat kaptam:

a jóga jót tesz-nehogy jógázz

pilates is jó-a pilatestől majd kiszabad a sérved

menj csontkovácshoz-eszedbe se jusson a csontkovács. Nem tudom mit tehetek és mit nem...

Tanácsokat várnék!!


2011. márc. 31. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem feküdni kell minnél többet, de csak tipp.
2011. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
6%
Szilvásbuktát mert azt szeretem! :D
2011. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Etkaanyo jogaja! Ird be a keresobe es megtalalod. Nem szabad fekudni, mozogni kell!
2011. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csontkovács témához: orvosi végzettségű manuálterapeuta segíthet rajtad, az nem olyan kókler, mint egyik-másik csontkovás. Van valami Do Thanh Kiem fickó. Állítólag ő jó.
2011. márc. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csontkovácshoz semmiképp ne menj. Én épp ma voltam vissza az MR-rel. Nincs sérvem, de erősíteni kell a tartóizmaimat. Úszás javallott (amire én sem megyek pénz híján), plusz gerinctorna. Mondtam, hogy nekem az nagyon fáj, azt mondta a doki, hogy akkor menjek vízi gerinctornára. Jön a jó idő, hátha többet fogsz tudni járni úszni! Jobbulást!
2011. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom ezt a cikket,és benne Dr Rácz Edit által alkalmazott eljárást: [link]
2011. márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyjából elmúlt a fájdalom, akkor onnantól kezdve erőteljes hátizom-erősítés!!!!
2011. ápr. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

Várom még a javaslatokat, tippeket!!!

2011. ápr. 1. 09:35
 9/9 anonim válasza:
4/8-s te nagyon HÜLYE a csontkovács mind kuruzsló,azért vannak,hogy elszedjék olyan hülyéktől a pénzt amilyen, te vagy! Kérdező- Én már túl vagyok,a műtéten ne félj ez már rutin.
2012. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!