Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A dühtől megnő a testi erő?

A dühtől megnő a testi erő?

Figyelt kérdés
és miért? rájöttem, hogy tudom irányítani a dühömet például fel tudom idegesíteni magam teljesen úgy hogy a vérnyomásom és a pulzusom is az eget veri de le tudom magam nyugtatni. És érdekelne, hogy ettől nőhet-e a testi erőm tehát mikor ideges vagyok. És miért?
2011. ápr. 3. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
gyorsabban ver a szíved, felgyorsul az anyagcseréd, az izmaid tovább tudod feszíteni. Esetleg ha olyan állapotba tudod magad tenni termelődhet adrenalin.
2011. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, stressz hatására a szervezet olyan energiákat is képes mozgósítani, amiket normálisan nem. Persze lehet, hogy ha ilyen állapotban valami extrát csinálsz, akkor utána egy napig feküdni fogsz, amíg helyreáll a szervezet rendje. Addig örülj, amíg magától nem magas a vérnyomásod meg a pulzusod, ne növeld szórakozásból! Én már tudom, milyen az, amikor csökkenteni nem tudod.
2011. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hogy a túróba tudjátok felhergelni magatokat puszta koncentrálássaL?
2011. ápr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
érdekelne ez a dolog, mert kondizás közbe mikor az utolsó szettnél tartok, jól esne ha idegből nyomnám, de valahogy mindig nyugodt tudok maradni
2011. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A stresszhormonok hatására a szervezet csökkenti az emésztő szervrendszer,nemiszervek vérálletását,és növeli a vázizmok,a szív és a tüdő tlejesítményét. Erre alapvetően réééges rég a menekülés miatt volt szükség,egyébként Canon féle vészreakciónak hvják,a szervezet felfokozott,stresszes állapota (rövid ideig hasznos és szükséges (volt) ,e nélkül nem tudtunk volna fentmaradni) . Innen a hirtelen nagy testi erő
2011. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A gondolkodás is jobban megy?
2011. ápr. 3. 20:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Ellenkezőleg! Olyankor az amigdala, az agy evolúciósan legősibb része veszi át az irányítást, és ezzel a gondolkodás helyett az ösztönös cselekvés kerül előtérbe, a gondolkodás éppenhogy lecsökken.
2011. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: pont erre mondják, hogy "elborul az agya".
2011. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kísérleteztem és elértem egy 158/108as vérnyomást egy egy 153as pulzust de nem akar lejjebb menni és már szédülök. Mit lehet ilyenkor tenni? nem bírok megnyugodni.
2011. ápr. 3. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor olvasd el a 19:30-as hozzászólásom utolsó két mondatát még egyszer. Én szóltam...

Majd lejjebb fog menni 1-2 órán belül, de tényleg nem egészséges direkt csinálni.

2011. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!