Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha, nagyon sokat Számítógépeze...

Ha, nagyon sokat Számítógépezek abból lehet később valami "bajom"?

Figyelt kérdés

13 éves fiú vagyok. Nem vagyok nagy képű de az alkatomat apukámtól örököltem és izmos vagyok. Ezért tesi órán szoktak bámulni a lányok.

Most térjünk át a lényegre. Hétköznap 5-7 órát gépezek általában és ez minden nap így van.

Hétvégén 8-10 órát

De attól félek, hogy szemüveges leszek vagy elhízok.

Szerintetek erre van esély ha minden hétköznap járok szertornára és ott az edzés 1,5 óráig tart. Nagyon megerőltető.

Szóval annyit szeretnék kérdezni tőletek, hogyha nagyon sokat gépezek, de sokat sportolok is akkor fenn áll-e annak az esélye, hogy elhízok?


2011. ápr. 16. 08:35
 1/7 anonim válasza:
bocs, de az már alapból nagyképűség, hogy dicsekedsz a "nagy izmaiddal" xddd
2011. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem. Csak azért írtam, hogy segítsetek nekem abban, hogy "ez elmúlhat-e így"...
2011. ápr. 16. 09:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az 5-7 óra gépezés mellett egészségesen táplálkozol és rendszeresen sportolsz, nem fogsz elhízni. Viszont az ennyi gépezés tönkreteszi a szemet. Tapasztalatból mondom: szemüveges lettem a gépezés miatt. Egy alkalommal pedig mikor 5-7 óránál is többet kellett a gép előtt ülnöm (tanulás végett), mindkét szemem begyulladt és a szemészeten kötöttem ki és több szemcsepp és gyógyszervénnyel kellett eljönnöm. Nem éri meg a sok gépezés a szem épségét, vigyázz rá.
2011. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hat a szemed tonkremegy az boztos

en regeb 16-18 orakat ultem a gepelot es most ha 10 percre is odaulok ako mar faj a szemem

2011. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és szemüveges vagy?
2011. ápr. 17. 10:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! A szemüvegességhez nem tudok érdemben hozzászólni, mert sajnos én már alapból az vagyok. Bár ha logikusan belegondolunk, a szemnek nem tesz jót, ha folyton egy távolgásra fókuszál, hiszen a szemgolyót tartó izmok így nem mozognak eleget.


Viszont a sportolás mellett is érdemes lenne ügyelned arra, hogy helyesen ülj, mert hiába erősek az izmaid, ha ennyi időt görbén ülve töltesz. Nekem a székre tehető felfújt gumipárna jött be nagyon, az segít, hogy jó tartással ülj. Persze ez akkor érdekes csak, ha ülve gépezel…

2011. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hat en meg nem vagyok szemuveges 18 orak utan

de erol mostmar kezdek leszokni

2011. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!