Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 19 évesen gyógyítható a...

19 évesen gyógyítható a gerincferdülés?

Figyelt kérdés

Pár éve diagnosztizálták és nem vettem túl komolyan. Egyszer kétszer csináltam gyógytornát, de attól jobban fájt. Elhanyagoltam, aztán gimiben utolsó vizsgálatkor a doki azt mondta, hogy nagyon súlyos lett és mozgásszervi rehab.-ra küldött. Érettségi után el is akartam menni, de jött az egyetem. Elkezdett fájni a hátam, de most már nem merek el menni, félek azt mondják nincs remény a gyógyulásra.


férfi, 19 éves


2011. ápr. 19. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
menj el sürgősen, nekem is volt de több év gyógytorna és úszás után meggyógyult
2011. ápr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

meg lehet gyógyítani, csak komolyan kell venned! sokat kell tornásztatni a hátizmot. Az elején tényleg fájdalmas,de megéri szenvedni vele. Keress fel egy ortopéd orvost, ő majd beutal gyógytornászhoz, ahol egyénre szabott gyakorlatokkal helyre hozzák a hátizmaid. Addig is kíméld a hátad amennyire tudod,és ha teheted szerezz be egy fitball labdát. Szék helyet itthon azon ülök. nem csak kényelmes,de ülés közben tornáztatja az izmokat is.

Remélem tudtam segíteni. sok sikert és kitartást.


[link]

2011. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. máj. 15. 21:24
 4/5 anonim válasza:
100%
Szerintem a tornával már nem sokra mész! Én 3 évig jártam gyógytornára,hordta a füzöt,de csak romlott! Elintéztem hogy a dokim beutaljon Pécsre,ott mérték meg( 3 év után elősször) a ferdülés mértékét! 66 fokos volt! Az orvosom a műtétet javasolta,amit kisebb gondolkodás után el is vállaltam! ez volt 2005-ben... az első 1 hónap elég kellemetlen volt,de azóta teljes életet élet,van egy gyönyörű kisfiam és a gerincem még az időjárást sem érzi meg! Sokkal előbb kellett volna meglépni a műtétet akkor nem kellett volna annyit szenvednem a fűző okozta kényelmetlenséggel és megszégyenítéssel! Ha már csak romlik az állapotod én a műtétet javaslom,vagy legalább nézesd meg magad Pécsen...ők értenek hozzá! Én garantálom hogy nem bánnád meg! Hidd el személyes tapasztalat!
2011. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 JoeWeider válasza:
100%

Helló, Sziasztok!

Én is hasonló problémával küzdöttem.

Történt ugyanis, hogy 13 éves koromban fájó lábbal mentünk el az orvoshoz lúdtalpra gyanakodva. Kiderült, hogy hajlamos vagyok a gerincferdülésre. Addig addig, h elég nagyfokú gerincferdülésem lett, küldtek egyik városból a másikba, egyik orvostól a másikig. Végül Pesten kötöttünk ki, összeültek a fejes dokik,tanakodtak, majd kinyögték, hogy ők nem vállalják. Mondom király...

Szerencsére volt egy doki, ott, akinek volt egy haverja a pécsi POTE ortopédiai klinikán. Tőle kértünk időpontot, majd kiderült hogy 45 fokos a gerincferdülésem. És , hogy itt már csak műtét segíthet, mert ha nem akkor a gerinc elnyomja a belső szerveket.

Na meg is műtöttek, de gyerekek....pécsen tényleg profi volt ez a doki, erre van sepcializálódva, nagyon profin megcsinálta, azóta teljesen jól vagyok, ez volt 2002-ben.

És tényleg teljes életet tudok élni, olyannyira hogy még a testépítésbe is belefogtam, persze nem ész nélkül. Figyelve, hogy a hát azért ne kapjon nagy terhelést.Azóta sikerült egy egész jó sportos fizikumot építenem, egész szép mell, 38-39-es kar stb. Ezzel szeretném megmutatni elsősorban magamnak, és a világnak, hogy egy ilyen műtét után is igen is lehet nem hogy teljes életet élni. de annál többet is.

Kicsit hosszúra sikerült, a lényeg a lényeg, hogy mindenképpen Pécsre menj el, nagyon profik. Ha 10x kérdeznék meg, akkor én 10x is bevállalnám ezt az egészet. Igaz hogy hosszú volt az út, de mindenképp megérte.


Ez az én storym.



Ne halogasd te sem, mert csak rosszabb lessz, és magaddal tolsz ki. Minden jót neked, sok sikert kívánok.



férfi, 27 éves.

2012. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!