Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vállalnátok újabb műtétet és...

Vállalnátok újabb műtétet és kemoterápiát, ha már egyszer átestetek rajra? Áttétem van.

Figyelt kérdés

Orvosi hanyagság miatt, már átestem egy nagyon csúnya műtéten, ami rákos daganat volt.Életbe maradásom érdekében belementem a kemoterápiába, ami kegyetlen 6 hónapot takart. Állapotom nem jobb, hanem rosszabb lett.Most 3 év után, mikor egészségessé nyilvánítottak, egy lelkiismeretes orvos

segítségével kiderítették, hogy a tüdőmben egy agresszív gyorsan fejlődő rákos daganatom van. Áttét.4 napom van, hogy eldöntsem 53 évesen feladjam, vagy vállaljam a majdnem lehetetlen.Mit döntenétek Ti? Most én úgy vagyok, hogy felesleges újabb tortúra, hisz ha megjelent z áttét, hiába műtenének meg, újra megjelenik. Mondjátok el a véleményeteket! Előre is köszönöm.


2011. ápr. 21. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát az alternatíva, hogy belehalsz. 53 évesen még azért annyira nem vagy vén, így én midnenképpen próbálkoznék, főleg, mivel az orvoson is nagyon sok múlik. Most találtál egy jót, így már helyből több az esélyed, mint az elején.
2011. ápr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen az életem és mennyire akarok élni.


Közeli rokonom 1 év kemót kapott,eltelt 2 év ujra előjött,nem kért többet,kkét pici gyereket fog itthagyni,nem küzd...


Másik rokon,70körüli,volt régebben vastagbéldaganata,szétcincálták,de felépült.Most szájrák,de küzd,élni akar,ugy néz ki h sikerül.

2011. ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez kevés.

Család, gyerekek, férj, szülők esetleg? Ki az, akinek el kell viselnie, ha te feladod?

Milyen terveid vannak? Van még, amit szeretnél elérni?


Nagybátyám tüdejében találtak rákos daganatot, a negyed tüdejét kivették, letette a cigit. Ez már több, mint 15 éve, és azóta is remekül érzi magát!


Lehet, hogy eleve az áttét miatt nem érezted magad jobban.

Tegyél egy próbát!

Nem lehet véletlen, hogy találkoztál egy jó orvossal.


A helyedben végigcsinálnám, csak fél év, és még 20 évig lehetsz boldog. :)

2011. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ismerek 1 nénit akinek 82 évesen mellrákot állapítottak meg. Vállalta a műtétet, mindent.

És te még fiatal vagy 53 évesen, vállald.

Családod mit mond?

2011. ápr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jézusom! :( Én belemennék, de bevallom őszintén, én ezt nem tudom így átgondolni. Szerintem ezt Te érzed a legjobban. Mindenesetre nagyon jó egészséget kívánok, és minden jót a továbbiakban! Dönts okosan, és élj még nagyon sokáig.
2011. ápr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én 54 éves vagyok, és mindkét szülöm rákban halt meg, sőt családjukban szinte mindenki. Imádok élni, sokkal jobban érzem magam most, mint 30 évesen. Mindent elkövetnék azért, hogy túléljem és még sokáig a családommal lehessek.

Kivül állóként csak azt tanácsolhatom, hogy a mütétet mindenképpen vállald fel, a tüdődaganat elég jól gyógyitható. Ne add fel!

2011. ápr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha az orvos esélyt lát, ne add fel!!Legjobb barátunknak sajnos szemtől szembe megmondták, hogy nincs rá gyógymód, pár hét múlva meg is halt szegény, mert még a reményt is elvették tőle....

Soha ,se mondd, hogy vége!!!

Vágj bele, és AKARJ élni!!

Szívből kívánom, hogy élj még 30 évet.

2011. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azoknál akik hiszik, hogy a bajuk gyógyítható, és készek is harcolni a betegség ellen, mérhetően nagyobb a hosszútávú túlélés esélye, mint azoknál, akik beletörődnek állapotukba, helyzetüket reménytelennek, önmagukat tehetetlennek érzik.Immunológusok megállapították, hogy az immunrendszer egyes sejtjei "természetes őssejtként" működnek. A stressz és a magány csökkentheti, míg a bizakodás növelheti e sejtek aktivitását, s ezzel annak esélyét, hogy a szervezet saját védelmi rendszere elpusztítja a rákos sejteket.

Egyél sok C, A,B, és E vitamint, valamint ezeket a vitaminokat tartalmazó ételeket, valamint különböző ásványi elemeket/szelént, cinket, kalciumot, és molibdént/.

Pozitív életszemlélettel, még sokáig élhetsz! Kitartást, és jobbulást kívánok neked!

2011. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

" hisz ha megjelent z áttét, hiába műtenének meg, újra megjelenik"


Ez nincs így.Vállald a kemoterápiát, és a műtétet. Egy daganat van a tüdődben, nem elszórtan több kicsi, így az jól műthető.

2011. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező nem tudom, hogy mi a családi háttered, de ha van bárki is aki szeret, akkor KÜZDJ! A világ legegyszerűbb dolga azt mondani, hogy feladom. Elmenni könnyű, itt maradni a családodnak nélküled, na az a nehéz. Tessék úgy hozzáállni a dologhoz, hogy Igenis kicsinálod azt a daganatot, igenis úgy megszívatod azokat a renegát sejteket, hogy sírva fognak harakirirt elkövetni. Ez a jó hozzáállás. Tessék befejezni az önsajnálatot, tessék bízni az orvosodban, és tessék harcolni az életedért.
2011. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!