Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltörhet így a nyak vagy a...

Eltörhet így a nyak vagy a csigolya- valami ilyesmi?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat ugrálok, táncolok, meg olyan dolgokat amikben nagyot kell ugrani... és van oylan h ugrások után fáj a fejem...és csak utánna picivel múlik el..félek, h eltörik acsigolyám v ilyesmi ?..vagy csak az ugrálás miatt fáj ?... nem mozdulhat ki v vmi ugye ?

Köszönöm szépen.


2011. ápr. 25. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémám van és én sem tudom mitől van. Mindig beparázok h agyvérzést fogok kapni.
2011. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 édua93 válasza:

Előfordulhat, hogy a hirtelen földre érkezéskor megszédülsz, mert túl nagy a becsapódásod.De mivel nem űzök, ilyen akrobatikus sportot erről nem tudok túl sok mindent mondani.

De egy biztos!Ha eltörik a csigolyád, komolyabban sérül a gerinced akkor egyből megérzed, mert nem fogsz tudni fölkelni.Törés esetén le is bénulhatsz.

De ne aggódj, azért elég rugalmasak vagyunk, és eléggé durva érkezésnek kell lenni ahhoz, hogy komolyabb bajod legyen.

Az elmozdulás előfordulhat, ha rosszul mozdulsz/érkezel.Húzódások is előfordulnak.Ha pár napi PIHENTETÉS(tehát nem ugrabugrálsz, kíméled az adott pontot) után sem jó, akkor--> orvos.

2011. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem a csigolyáid fognak eltörni (csak ha nagyon rosszul esel)a porckorongok sérülnek és ez nem most fog gondot okozni hanem pár év múlva porckorong kopás deréktájékon

nyak csigolya térd izület eléggé tud fájni.

SAJNOS SAJÁT TAPASZTALAT!!!

2011. máj. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!