Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egészségkárosító...

Milyen egészségkárosító hatása van az akril lakknak (ha van)?

Figyelt kérdés
Fülbevalókat szeretnék árulni réz akasztóval, de sokaknál allergiát válthat ki. Ezért gondoltam, hogy lefújnám átlátszó akril lakkal. Korábban olvastam, hogy az átlátszó körömlakk is megfelelő erre a célra.
2011. ápr. 26. 21:34
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
Ha már megszáradt, nem igazán hiszem, hogy lenne neki. Eleve egy térhálósodó polimert képez, ami vizes közegben (például testfolyadékban) gyakorlatilag nem oldódik, tehát nem juthat be a szervezetbe. Másrészt mivel igen kis mennyiségben használod, bőven alatta van a teljes mennyisége is a lehetséges megengedett koncentrációnak, úgyhogy különösebben szerintem nem kell aggódni miatta. De azért, a biztonság kedvéért kérdezz meg egy toxikológust is.
2011. máj. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm tanár úr :)
2011. máj. 2. 21:54
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Szívesen.
2011. máj. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem használatkor több hónap alatt, de lekopik a lakk is, az akril is a sima fém felületről. Vagy megkarcolódik (pl. ha a párjával van együtt csomagolva). A kettő közül az egyenletes akril lefújás a tartósabb.
2011. máj. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2011. máj. 12. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!