Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez cukorbetegségre utaló jel,...

Ez cukorbetegségre utaló jel, vagy kicsit túlreagálom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Terhességi diabéteszem volt, két éve már ennek. Azóta voltam cukrot méretni, kétszer, akkor jó volt az érték. Igaz, csak gyógyszertárban mérték, evés után ( csokis süti ) egy órával. Viszont szülés előtt eléggé húsos voltam, 63kg. Ezt a súlyomat elég sokáig tartottam, hiába ettem, sosem mentem efölé. Nem vagyok magas, így meglátszott rajtam, hogy nem 50 kg vagyok:). Viszont az elmúlt két évben lementem 60-61kg-ra. Nem iszom többet a kelleténél, sosem voltam nagy ivó, nem acetonos a lehelletem, de rengeteget eszem, és nem látszik meg rajtam egyáltalán. Igazából nem tudom, hogy ez cukorra utal, vagy egyszerűen csak így megváltozott a testem a szülés óta, plusz még az egésznapi rohangálás a gyermekem után nem engedi, hogy felszedjek pár kilót? Nem értem, hogy miért nem hízok, ha egész nap csak eszek? Mindent mindennel, egész nap tudnék enni. Bár, régen is ilyen voltam. A cukrosoknál nagyobb súlyveszteség figyelhető meg? És mennyi idő alatt?
2011. máj. 2. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. A cukrosoknál drasztikus súlyvesztés van, nem évente pár kiló. Ha diabéteszed van, akkor akár hetente 5 kilót is veszítesz, nem csak rengeteget eszel, de nagyon sokat iszol, ebből következik, hogy sokat pisilsz. Abból, hogy nem aceton szagú a leheleted, megint csak nem szabad kiindulni, mert az aceton akkor jelentkezik ha nagyon magas a cukrod, és már ájulás közelben vagy.

Vércukort úgy lenne érdemes mérni, veszel egy vércukor mérőt, és otthon éhgyomorra, aztán egy alapos ebéd után a normális cukor 6 körül van,illetve az a felső érték, hat felett már magas.

De ha rendesen akarod csinálni, menj el egy vércukorterhelésre. Ott az történik, hogy először levesznek vért éhgyomorra, megnézik a cukrod. Megiszol egy nagyon cukros vackot, aztán kb 20 percenként vért vesznek-megmérik a cukrod. Ezt összesen hétszer, 3x vénásan, 4x ujjon. Ennek a segítségével szépen kirajzolódik, hogy bontja le a szervezeted a cukrot.

2011. máj. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kis korrigálás, éhgyomorra vonatkozik a maximum hatos cukor. És az ilyen cukorterhelésnél nézik a vizeletet, hogy van e benne glükóz, mert ha vér megtelik vele akkor az bekerül a vizeletbe. Az baj. Ha aceton is van a vizeletben, az már nagy baj.
2011. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!