Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Miért van az, hogy ha eszem kattog az álkapcsom?

Néha még hallani is lehet, nem csak érzem. Reggelente nehezen tudom nyitni a számat, szinte ki kell feszítenem.

Egy éve volt egy bölcsességfoghúzásom. Azóta van ez. De nem az az oldala kattog, amelyiken kihúzták a fogat.

2008. febr. 15. 19:10  Privát üzenet  

A válaszok
Ki van kopva az állkapocs ízületed. Nem szoktad éjszaka csikorgatni a fogad, vagy nem szorítod össze éjjel nagyon a két fogsorod? Igazság szerint sajna sokat nem tudsz tenni, külön szakorvos tudja kezelni speciális módon. Azért tudom ennyire, mert nemrég lettem felvilágosítva a témában, ugyanis engem is érint... Állítólag idővel egyre rosszabbá válik, fájni kezd, majd akár ki is akadhat...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2008. febr. 15. 19:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha a kutyusom "dögönyözöm", akkor mindig összeszorítom a fogaim. Akaratlanul is.

És ezt az izületi kopást hogy lehet gyógyítani?

Hallotam olyat is,h ha megnyúlnak a tartószalagok, attól is lehet. Bár a kopás hihetőbb..

Köszönöm válaszod!

# 2/6Időpont 2008. febr. 15. 20:05 Privát üzenet
Nekem is ez van/volt. És elöször ugy kezdödött hogy kattogott aztán mostmár fáj:S és el is csuszott picit, vagyis én ugy érzem h nem zárodnak rendesena fogaim... és enni sem tudtam egy idöben:S én sem tudom mért van ez:S

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2008. febr. 15. 22:20 Privát üzenet
Én is így vagyok. Annyira idegeít,mikor evés közben kattog. Néha fáj is is,mikor olyan hatalmasat roppan. Édesapám azt mondta hogy neki is volt,és egszercsak elmúlt. Hát nem tudom,de ezzel én szégyelek orvoshoz menni.:) Na meg időszakos ez a problemusz. Tudom,nem segített a válaszom,de leglább láthatod,hogy nem vagy egyedül.:)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2008. febr. 15. 23:39 Privát üzenet
Szia!Nekem is volt ilyen problémám éveken át!Négy fogam hiányzott a számból és a fogíny miatt volt!Ott megereszkedett!(Nem egymás mellől hiányzott,teljesen külön helyekről húzták ki!)Koronával pótolták és elmúlt!Nagyon rossz és kellemetlen érzés tudott lenni!Azóta már csak emlék!Szájsebészeten érdeklődj,vagy a fogdokidnál!Megéri,mert van rá gyógymód!

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2008. febr. 16. 15:42 Privát üzenet
Egyik rokonomnak egyszer kiakadt az állkapcsa, és az orvos azt mondta neki, hogy ezután gyakran tapasztalhatja majd, hogy megint kiakad. Kb. eltelt 30 év, de azóta sem volt rá példa. Lehet, hogy ez a fájdalom is elmúlik, de sztem szakértő véleményét is meg kellene kérdezni.

A válaszíró 96%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2008. febr. 19. 20:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért van az, hogy mikor legugolok akkor mindkettő térdem hangosan kattog? Testnevelésre kapok ezért felmentést? [Többi lent]
Mitöl kattog egyfolytában a barátom állkapcsa? Lehet ellene valamit tenni?
Este óta folyamatosan kattog a bal fülem, mitől lehet ez?
Miért kattog a térdem?
MItől kattog az álkapcsom?
Mitől serceghet az álkapcsom?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!