Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha eszem...

Miért van az, hogy ha eszem kattog az álkapcsom?

Figyelt kérdés

Néha még hallani is lehet, nem csak érzem. Reggelente nehezen tudom nyitni a számat, szinte ki kell feszítenem.

Egy éve volt egy bölcsességfoghúzásom. Azóta van ez. De nem az az oldala kattog, amelyiken kihúzták a fogat.


2008. febr. 15. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki van kopva az állkapocs ízületed. Nem szoktad éjszaka csikorgatni a fogad, vagy nem szorítod össze éjjel nagyon a két fogsorod? Igazság szerint sajna sokat nem tudsz tenni, külön szakorvos tudja kezelni speciális módon. Azért tudom ennyire, mert nemrég lettem felvilágosítva a témában, ugyanis engem is érint... Állítólag idővel egyre rosszabbá válik, fájni kezd, majd akár ki is akadhat...
2008. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha a kutyusom "dögönyözöm", akkor mindig összeszorítom a fogaim. Akaratlanul is.

És ezt az izületi kopást hogy lehet gyógyítani?

Hallotam olyat is,h ha megnyúlnak a tartószalagok, attól is lehet. Bár a kopás hihetőbb..

Köszönöm válaszod!

2008. febr. 15. 20:05
 3/6 anonim válasza:
100%
Nekem is ez van/volt. És elöször ugy kezdödött hogy kattogott aztán mostmár fáj:S és el is csuszott picit, vagyis én ugy érzem h nem zárodnak rendesena fogaim... és enni sem tudtam egy idöben:S én sem tudom mért van ez:S
2008. febr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. Annyira idegeít,mikor evés közben kattog. Néha fáj is is,mikor olyan hatalmasat roppan. Édesapám azt mondta hogy neki is volt,és egszercsak elmúlt. Hát nem tudom,de ezzel én szégyelek orvoshoz menni.:) Na meg időszakos ez a problemusz. Tudom,nem segített a válaszom,de leglább láthatod,hogy nem vagy egyedül.:)
2008. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is volt ilyen problémám éveken át!Négy fogam hiányzott a számból és a fogíny miatt volt!Ott megereszkedett!(Nem egymás mellől hiányzott,teljesen külön helyekről húzták ki!)Koronával pótolták és elmúlt!Nagyon rossz és kellemetlen érzés tudott lenni!Azóta már csak emlék!Szájsebészeten érdeklődj,vagy a fogdokidnál!Megéri,mert van rá gyógymód!
2008. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik rokonomnak egyszer kiakadt az állkapcsa, és az orvos azt mondta neki, hogy ezután gyakran tapasztalhatja majd, hogy megint kiakad. Kb. eltelt 30 év, de azóta sem volt rá példa. Lehet, hogy ez a fájdalom is elmúlik, de sztem szakértő véleményét is meg kellene kérdezni.
2008. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!