Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mekkora az esélye ál-negatívsá...

Mekkora az esélye ál-negatívságnak? (Feladathoz kéne)

Figyelt kérdés

Szóval az a feladat hogy kb mekkora az esélye annak hogy egy hív pozitív személynél 2, 2 és fél hónap elteltével a szűrővizsgálaton ál-negatívság jöjjön létre, azaz a teszt szerint negatív, de mégis fertőzött.

Ennek mekkora az esélye?

Mennyi idő után lehet BIZTOSAN megmondani hogy valaki pozitív vagy negatív-e? (mindenféle ál- nélkül)


Valamint mekkora az esélye hogy valaki csókkal, orállal elkapja az AIDS-et vagy gumis anállal?


Valamint utolsó kérdés: Egy hív pozitív személy gyógyszeres kezeléssel meddig tud élni?

Lehetséges válaszok:

1. élete végéig

2. max 20 évig

3. maximum 30-40 évig, utána meghal



Bocsi hogy ennyi kérdést felteszek, de nekem konkrét válaszok kellenének, tapasztalatok, a neten keresgéltem már (wikipedián is) de nem találtam valami hasznos anyagot. Feladathoz kéne :(


(köszi a segítségeteket, leszólásokra nincs szükségem)


2011. máj. 18. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ablak-periódus-nak hívják azt az időszakot (kb. 3 hónap) az elején, amikor a fertőzés beszerzése után az ellenanyagok szintje eléri a kimutatható mennyiséget. A vírust ezalatt is terjeszti már a fertőzött, csak esetleg még ő maga sem tud róla!

Minden olyan szex-módozattal elvileg átvihető a fertőzés, ahol vér/ondóváladék/hüvelyváladék juthat a másik ember szervezetébe pl. közvetlen hámsérülésen, seben keresztül. Tehát száj vagy végbél nyálkahártyán keresztül is átjuthat, ha sérült. A gyógyszeres kezelés folyton fejlődik, sikere attól is függ, hogy milyen általános állapotban volt a fertőződéskor az illető és mivel rongálja még a szervezetét (alkohol, drog, egyéb társuló fertőzések, rendszertelen étkezés stb.). Hol kérdeznek ilyen részletesen a HIV-ről és AIDS-ről?

2011. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Versenyen még. De nem lett jó, viszont nem mondták meg mit hibáztunk. Ezért érdekelne ez az egész.:)

Mert valahol azt olvastam hogy orállal meg csókkal rendkívül kicsi az esélye, máshol azt hogy esélyes, harmadiknál meg hogy max 30 évig lehet vele eléldegélni, negyediknél meg 6 év volt.

2011. máj. 18. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!