Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha HIV fertőzöttel voltam...

Ha HIV fertőzöttel voltam együtt és ez pár napra rá kiderül, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Már kész vége, ha egyszer belém ment a vírus, akkor nem lehet tőle megszabadulni, vagy ilyenkor a korai fázisban még kiirtható?
2011. máj. 25. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Sürgősen menj el a bőr- és nemibeteg gondozóba. Mondd el, mi a szitu, és csinálnak tesztet - ami még az elején nem biztos, hogy kimutatja a vírust, de ha nem, akkor úgyis újat fognak elrendelni.


Nem is védekeztetek gumival? Mert ha nem, és volt közösülés (anális-vaginális), vagy csak valamelyik testnedvetek összeért, seb, stb. akkor bizony HIV-es vagy. És most légy erős, de ha megkaptad, soha nem gyógyulsz meg belőle.

2011. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha egyszer megfertőződött, akkor nincs mit tenni.

Viszont egyetlen együttlét nem jelenti azt, hogy megfertőződtél.

Ha használtatok óvszert, úgy nagyon kicsi az esély, hogy fertőzött vagy, de óvszer nélkül is úgy tudom 300:1 az esély egy együttlét után.

Mindenesetre mindenképp menj el HIV tesztre. Név nélkül is lehet anonim tesztet végeztetni ingyen.

2011. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a vírus már bejutott (ha bejutott) a véráramba, akkor azonnal elkezd szaporodni. Persze nem feltétlenül fertőződhetsz meg minden aktustól, de ha a fertőzés bekövetkezett, akkor nincs mit tenni tudtommal, de nem vagyok orvos...
2011. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gumit nem használtatok? Orális szex is volt? Végig?

Ha valóban elkaptad, akkor HIV pozitív lettél. Én még úgy tudom, hogy 3 hónap után tudják biztosan kimutatni (bőrgyógyászaton kérhetsz szűrést). Viszont van, aki nem fertőződik meg egy aktus során. 3 havi körömrágást, aztán szűrést javasolnék. Gyógyszerekkel kordában tudják tartani, főleg ilyen korai szakaszban, de HA elkaptad, akkor vírushordozóvá váltál. Remélem nem. Szorítok és sajnálom!

2011. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Ha van rá módod holnap azonnal menj el orvoshoz!!! Ezt 100%ban ott tudják megmondani, hogy hogy működik!! Ezt ne halogasd!!!


"a vírust véglegesen eltüntető terápiával jelenleg nem rendelkezünk"

2011. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előző: kövesd a tanácsukat és menj el orvoshoz!
2011. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igazából azon kívül, hogy elmondasz pár imát, sokat nem tehetsz.

És gratulálok a kedves partnernek, hogy ilyen tapernyák, az ilyesmit előtte illik megmondani, meg nem terjeszteni meg ijesztgetni a népet. -.-

Sajnos nem kiírtható és 3-6hónapig tényleg a körmöd rághatod, mert lappangási idő ugye... :S

2011. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is nyugi.


Kicsi az átadás veszélye ahogy a többiek is mondták 1 % alatt van. A legtöbb helyen az ÁNTSZ-ben van anonim szűrés és ott meg tudják mondani , hogy mi a teendőd. Régen 6 hetet kellett várni a feltételezett fertőződés után. A mai tesztek modernebbek , de hogy mikor érdemes csinálni azt a laborban tudják megmondani. Ha gondolod hívd fel őket telefonon.


Esetleg infektológiára is mehetsz.


Addig is viszont amíg ki nem derül hogy negatív vagy mindenképpen védekezz szex közben mert potenciálisan fertőző állapotban vagy.

2011. máj. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt kicsi az esélye az átadásnak még védekezés nélkül is.

Viszont:

Azonnal menj el a területileg illetékes nemibeteggondozóba, vagy esetleg egy AIDS ambulanciára, ugyanis az én tudomásom szerint bár a korai fertőződés nem mutatható ki, viszont ebben a stádiumban igenis meg lehet előzni, ha egyből elkezdik a kezelést. Sajna a részleteket nem ismerem, lehet hogy ez csak akkor alkalmazzák, ha nagyon magas a fertőződés veszélye, mert ugye rizikók is vannak (ha például fertőzött vért fecskendeztek beléd ), de járj utána mindenképpen.

2011. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!