Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyaki gerincsérv mit lehet...

Nyaki gerincsérv mit lehet vele csinálni? Tudtok orvost ajánlani? A műtétet miért nem végzik el? Milyen kockázatai lehetnek? Hogy tudjuk megszüntetni a fájdalmat?

Figyelt kérdés

Bátyám évek óta végtag zsibbadásra és fejfájásra panaszkodik. Felkereste a háziorvosunkat aki beutalta reumatológiára. Ott terápiás akupunkturát és lazító injekciókat kapott, ami sajnos nem segített. Neurológus is vizsgálta.Gerinc és koponya CT-re küldték ahol megállapították, hogy három darab porckorong sérve van a nyaki részen. Amit nem műtenek meg.

A probléma még az elviselhetetlen fejfájása. Reggel már fejfájásra ébred és mivel a fájdalom napközben sem szűnik meg, ezért nem tud koncentrálni munkájára. Idegileg nagyon kimerült. Nagyon elkeseredett, mert senki nem tud rajta segíteni.


2011. jún. 1. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem minket kellkérdezni,hanem az orvosokat akiknek a kezében van a lelet. kérjen beutalót idegsebészetre, és beszélje meg az orvosokkal,hogy mit lehet tenni. De ezt biztosan a háziorvosis elmondta neki.
2011. jún. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Amiket leírtál mint kezelés csak a tüneteket enyhítik, de sz@rt sem érnek. Az orvosok meg csak operálni tudnak de - tisztelet a kivételnek - igazán kezelni a problémát nem. Ha meg már operálnak soha nem lesz olyan a gerinced mint előtte és csak ha szerencséd van, akkor nem vágnak át valami olyat amit nem kéne...

Azzal nem vagy kisegítve, ha kapsz egy izomlazítót vagy egy fájdalom csillapítót. Mert csak konzerválod vele az abnormális helyzetet.

Egyetlen dolog van ami segít! A megfelelő gyógytorna (az elején mindenképpen profi szakember segítségével) és az életmód változtatás! Ezt most nagyon komolyan mondom. Könnyen lehet, hogy más munkát kell keresnie a bátyádnak vagy a jelenlegit úgy, hogy ne terhelje a nyakát tovább, kevesebbet stresszeljen, kevesebbet vállaljon be. Ha mindennap ugyanúgy gyilkolja önmagát és a nyaki csigolyáit, ahogy most, akkor a műtőben fog kikötni az biztos... Addig kell cselekedni amíg nem késő. Még időben van!


Nekem egy hónapba telt mire helyretettük a gerincemet még anno 10 éve és a mai napig figyelek rá és rengeteget mozgatom, így nincs vele különösebb problémám, de most egy ideje a hátamban vacakol egy másik úgyhogy elkezdtem úszni is megint. A gerinc olyan mint egy rejtvény, ha odafigyelsz magadra, megfejted és kitalálod - vagy segítséget kérsz egy jó gyógytornásztól - melyik az a gyakorlat ami segít (mert van ilyen), akkor helyre tudod rakni, ha nem akkor mész tovább a lejtőn lefele...

2011. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónk: Nagyon okos vagy, egy csomó hasznos infót kaptam tőled!:)
2011. jún. 1. 20:20
 4/10 A kérdező kommentje:
A második válaszolnak: Köszönöm szépen az ötleteket érzem az együttérzést a szavaidból. Sajnos több orvosnál voltunk illetve több vizsgálatot csináltak mire kiderült a gerincsérve. Egyébként az amerikai úti idegsebészeten volt. Sajnos ráadásul fizikai munkát is végez van hogy nehéz vágóeszközöket is használ a zsibbadós kezével, és eltaláltad elég stresszes életet él! Én meg segíteni szeretnék neki. Végül is akkor te a gyógytornát ajánlod? Nagyon ügyes és kitartó vagy csak így tovább!
2011. jún. 1. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:
márpedig senki más nem tud konkrétan segíteni,csak akinek a leletek a kezében vannak.
2011. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy te mit mondasz, de akinek a kezében volt lelet az elküldte azzal hogy ezt nem műtik csak ha rosszabb lesz az állapota. Kérdése az volt hogy tudja e tartani a vizeletét és a székletét.
2011. jún. 1. 20:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Etkaanyo jogaja!

En felfigyeltem erre a holgyre, mivel csodakat muvel, tehat feltetlen nezd meg a youtuben!

Emlekszem, hogy ott egy ffin segitett, Akinek szinten serve volt, es nem kellett megoperalni, ujra egeszseges lett!

Itt a netten megtalalhato a honlapja, tehat kapcsolatba tudsz vele kerulni, viszont a jogajat mar orszagszerte tanitjak, sot kulfoldon is.

A stresszre lehet kapni Hangulatjavito vagy Nyugtatoteakevereket, ebbol kellene napi 2x fogyasztania.

Ha tovabbi informaciora van szukseged, akkor irj priv.ben szivesen segitek.

2011. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mindenképpen a gyógytornát javaslom. A legjobb lenne ha mielőbb elmenne egy hónap szabira legalább és megkezdené az agresszív rehabilitációt. Az Etka jóga is príma lehet, én ugyan még nem próbáltam, de láttam a nénit a tv-ben és döbbenetes, hogy mikre volt képes a testével ilyen idős létére. Pedig állítólag nem is fiatalon kezdte a jógát.


A betegség mindig valamilyen figyelmeztetés arra, hogy valami nincs rendben az életünkben. A gerincsérv egyértelműen a túlterheltség jele. Tudom nehéz megvalósítani azt, hogy az ember kiszakadjon a mókuskerékből, de inkább most egy kis erőfeszítés, mint hosszú szenvedést a hátralévő életünkben...

Testünk először finom jeleket ad, aztán egyre durvábbakat. Ha ezeket nem vesszük figyelembe és nem változtatunk az életvitelünkön akkor jönnek a tragédiák. Ezt nem kellene megvárni. Megér annyit az a vacak vágógép, hogy tolószékbe kerüljön az ember vagy ágybavizeljen? Szerintem nem...

"Az egészségünk amit a legkevésbé kímélünk és amiért később akár mindenünket is odaadnánk, hogy visszakapjuk"

2011. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Minden jót és jó egészséget kívánok nektek!
2011. jún. 2. 19:06
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdezőtől szeretném megérdeklődni,hogy mérséklődött-e a kedves bátyja fájdalma, illetve hogy sikerült-e pozitív változást elérni? Szívesen hallgatnám a fejleményeket. Akár privátban is. Hasonló helyzetben vagyok, csak még "elviselhető" fájdalmakon belül. A nemrég voltam röntgenen, hamarosan megyek a leletért, utána meg a reumatológiára. Remélem a legjobbakat, és az ön bátyjának is.
2011. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!