Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elképzelhető hogy az egyik...

Elképzelhető hogy az egyik családtagomnak Cushing-ja van. Mit takar ez és ha súlyos dolog akk mik lehetnek a következményei interneten utána néztem de semmi biztosat nem találtam?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Röviden azt jelenti, hogy a mellékvesekéreg glukokortikoidjai túltermelődnek (vagy az agylapi mirigy, vagy a mellékvesekéreg hormon túltermelése miatt). A tünetei: centrális típusú elhízás (hasi elhízás, "holdvilág arc"), osteoporosis (a csontok meggyengülnek), a bőr elvékonyodik, bőr alatti bevérzések jelennek meg, a végtagok izomzata csökken, magas vérnyomás, diabetes alakulhat ki, lassabb a sebgyógyulás, fogékonyabbak a fertőzésre, alvászavarok, pszichotikus kórképek alakulhatnak ki. Általában hormontermelő daganat okozza, szóval azt szokták vagy műtétileg, vagy másképp kezelni, esetleg a hormontermelést gátolni... Elvben nemsokára vizsgázom ilyesmikből, de lehet h hülyeséget mondtam, ajánlom nézd meg ezt: [link]
2011. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ de ennek a betegségnek mi lehet a legrosszabb kimenetele? esetleg meg is lehet benne halni ?
2011. jún. 4. 11:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak most vettem észre... Ha nem kezelik akkor igen... Mint elég sok mindenbe. De erre elég jó kezelési lehetőségek vannak, úgyhogy akár 100 évig is el lehet vele élni szerintem (de azért meglehetősen súlyos betegség). De szerintem kérdezz meg erről egy orvost, én nem vagyok az (még) :)
2011. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm azért valamennyire sikerült megnyugtatnod sok sikert az orvosihoz
2011. jún. 4. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!