Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apukam ovsomort (herpes...

Apukam ovsomort (herpes zooster) kapott. Mivel a doktorno azt allitotta, nemlehet elkapni, meglatogattuk az 1,5 eves kislanyommal. Most tudtam meg hogy baranyhimlot kaphat a kislanyom. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 23:13
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
Bárányhimlőt kaphat, de hogy jön ez az övsömörhöz?
2011. jún. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mert az ovsomort a korabbi baranyhimlotol kapta,szoval aki meg nem volt baranyhimlobe,vagyis meg a kislanyom se volt,akkor ha valaki erintkezik vagy ha csak a kozelebe van,elkaphatja a baranyhimlot
2011. jún. 6. 23:31
 3/5 Smartguy86 ***** válasza:
Nem tudom, ez hogy jön össze. De egyébként a kislányod előbb-utóbb át kell, hogy essen a bárányhimlőn, attól nem tudod megvédeni. Ha más nem, a többi gyerektől, akivel együtt jár majd iskolába, elkaphatja. De úgy is kell lennie, mert a bárányhimlőn gyerekkorban kell átesni, akkor még nem veszélyes - később viszont az!
2011. jún. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaz, mi is így tanultuk.

A bárányhimlőt a Varicella zooster okozza, aminek a talaján évtizedekkel később kialakulhat herpes zooster fertőzés. De a kislánynak át kell esnie gyermekkorban a bárányhimlőn, és ahogyan mások is írják, ez oviban, de legkésőbb iskolában úgyis bekövetkezik.

NEm hinném viszont, hogy az övsömörös beteg átfertőzhet (át nem esett betegre) bárányhimlőt. De ebben nem vagyok 100% biztos, de nem gondolom, hogy ez reális lenne.

2011. jún. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igazatok van es nagyon szepen koszonom a tanacsot,de kerdeztem a gyerek orvost es tenleg elkaphatja barki aki meg nem volt baranyhimlos csak nagyon kicsi az esej de meg is.most azert panikolok mert hetvegen unnepsegre megyunk es nagyon nem orulnek neki.igen,tudom hogy jobb volna ha mihamarabb megkapna a baranyhimlot de meg hamar lenne hiszen meg azt sem tudja megmondani hol faj,en ha lahetne meg vedenem ettol a csunya virustol.koszi meg egyszer
2011. jún. 7. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!