Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kezelhető a lúdtalp?

Hogyan kezelhető a lúdtalp?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, nagyon csúnya lúdtalpam van. Nem szeretnék ortopédiára menni, mert rendszerint nagyon bunkók, hosszú a sor, stb., tehát nincs időm kivárni.

Milyen megoldások vannak egy ilyen nagyon ronda lúdtalp kezelésére? Alternatív megoldások, minden érdekel.


2009. márc. 21. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

gyogyaszati segedeszkoz boltban vegyel ludtalpbetetet, uvegszalasat, ami felveszi a labad alakjat.

nekem olyan van, igaz, 7ezer forint volt, de megerte!

a mi gyogyaszati segedeszkoz boltunkban egyebkent nem tudom mashol is van e, van orvos heti egyszer, nem kell sort varni, meg semmi, csak segit talpbetetet valasztani, meg ilyenek.. mashol is van tuti

2009. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg jó,ha mezítláb járkálsz,a legjobb ha egyenetlen talajon,kint a szabadban.
2009. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy gyógyítja-e azt nem tudom, de a gugolás megelőzi.
2009. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen már nem igazán tudod gyógyítani, mert kialakult a láb boltozatod. Erősíteni speciális lábtornával lehet. De örök életedre lúdtalpas maradsz. Jó lenne ha egyszer kivárnád a sorod az ortopédián és megpróbálnál spec gyógycipőt felíratni magadnak. Ma már vannak egészen jó kinézetűek és végül is azt rád szablyák, Évente lehet újat íratni és nem drágább mint a normál bolti cipő.


A torna pedig: Boka torna: labdát görgess a talpad alatt tv nézés számítógépezés közben, Szedjél fel előbb mezítláb apróbb gyöngyöket, újságpapír fecnit és ha nagyon ügyes leszel fonalat és tollpihét is meg tudsz fogni lábbal. Ezek a tornák erősítik a lábboltozatot. S amikor csak lehet mezit lábazz, vannak masszázs szőnyegeket is azt is kipróbálhatod, tök jó ha kavicsos talajon is jársz mezítláb. Nem mindenki tud.

2009. márc. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Eltüntetni nem tudod, de a későbbi problémáktól óvhatod magad!

Az elöttem válaszoló tornáid végezd! De menj el ortopédiára!

Egy gyógytestnevelő

2009. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Chiky válasza:

Lábtornával még javíthatsz a lúdtalpadon. Ezen a videó jól szemlélteti milyen gyakorlatokat érdemes végezni, az ne tévesszen meg, h kisebb gyerekek végzik


http://www.youtube.com/watch?v=PIDCp6KfMa8

A gyakorlatokat akár tanulás, akár munka közben is végezheted, saját tapasztalatból mondom! :)

kitartást! ezen kívül Joya vagy MBT instabil cipőt ajánlok, nekem is ezt ajánlotta az ortopédus. a Joya modellek kifejezetten hordhatóak!

2011. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Joya modellek kifejezetten hordhatóak!


S az áruk a csillagoség

2011. máj. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!