Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon száraz a szám széle....

Nagyon száraz a szám széle. Van valami tippetek?

Figyelt kérdés
Az ajkaim mindkét szélén oldalt ki van repedezve a bőr, kicsit hámlik körülötte. Valami száradás miatt van, szóval nem herpesz. Csak nem tudom már mit csináljak hetek óta bajlódom vele. Labello-t használok sokat (bár azt is hallottam hogy attól csak még jobban kiszáradnak az ajkak (?)) vagy testápolót kentem rá. de még nem segített semmi. van valami ötletetek?
2011. jún. 14. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszertári hidratáló krém, egy-két hét alatt rendberak.

A labellot dobd ki, az valóban kiszárítja, megkockáztatom, lehet pont amiatt száraz most a szád. Én nagy labellorajongó voltam, aztán jött a kicserepesedett száj, amikor nem használtam, idővel megelégeltem, hogy félóránként kenni kell és abbahagytam a használatát. Egy-két hónap alatt minden krém nélkül helyrejött a szám. Azóta nem használok labellot, és az a durva, hogy még télen sincs rá szükség!

2011. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van,dobd el a labellot,igaz amit hallottál.Az extra szűz olívaolaj mind a száj kirepedezésére,mind az orr hasonló problémáira egyszerű gyógyír.Hatásos még a kókuszolaj vagy a sheavaj is.
2011. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez olyasmi lesz ami nekem is volt, nekem a sarokban, a szájzugnál száradt ki, hámlott, piros volt, néha viszketett, ezt krémekkel nem tudod eltüntetni igyál sok tejet, abban van olyan vitamin ami ezen segít, nekem legalábbis segített:) mert ez általában vitaminhiányra utal.
2011. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló,ha a szájzug bereped,az tényleg tápanyaghiány,ezt jól gondolod.(főleg A és B-vitaminok hiánya)de itt-az én értelmezésem szerint-az ajkak széle száradt ki.
2011. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is így jártam a labellóval. Most DM-es Alverdét használok, attól nem lesz ilyen. De én is hallottam, hogy a gyógyszertári is jó.
2011. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat majd beszerzek akkor valamit.

am ha a szájzug az a száj sarka, igen, olyan nekem, mint amit az utolsó írt. (szóval nem az egész szám.) nem viszket, csak kellemetlen. piros, meg érzem hogy kicsit sebes már.

meg lehet az is baj h túl sokat mosom vízzel az arcom, és vele a számat és az kiszárít? az arcom is néha hámlik emiatt, de amúgy zsírosabb az arcom az átlagosnál szerintem.

amúgy eddig nem használtam labello-t. télen szoktam még, akkor nagyon kicserepesedik a szám. bár a számon tényleg csak addig segít kb amíg rajta van.

elképzelhető hogy vitaminhiányom van. már a táplálkozásom miatt.. de azt is hallottam hogy felnőtt korban már nem igazán kellene olyan sok tejet inni, heti 2 dl. bioszóráról maradt nekem ez meg. ez hülyeség? de a tej az arcomnak sem tesz jót az a baj :(

20L

2011. jún. 14. 09:52
 7/9 A kérdező kommentje:
mmint most már nem az utolsó akiről írtam
2011. jún. 14. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól gondolod,a tejet nem tudjuk jól emészteni,nagy többségünknek eü problémákat okoz(az csak egy dolog,hogy tüneti kellemetlenségeket:puffadás,hasmenés,stb,de a kalciumot is kivonja a szervezetből,dacára az eddig tanultaknak/híresztelteknek)Ha a szájZUG a probléma Nálad,úgy tényleg vitaminhiány lesz!Szájápolónak pedig a legjobb a házilag készített,abban tuti nincs semmi furcsaság(she-vagy kakaóvajból,ricinus-vagy egyéb olajakból,esetleg egy kis méhviaszból.Lehet színezni is kozmetikai pigmenttel vagy természetesebb mondjuk céklalével,sötét gyümölcsök levével).
2011. jún. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A she-vaj az shea vaj eredetileg:)És a kókuszolajat mint összetevőt kihagytam(Tegnap kókuszolajjal kikevertem egy kis instant kávét,a bőrömbe masszíroztam és gyönyörű lett tőle(leszedi az elhalt hámsejteket,serkenti a vérkeringést,hidratál)
2011. jún. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!