Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet kiszáradni, ha?

Mitől lehet kiszáradni, ha?

Figyelt kérdés

Ha nem izzadok, nem megy a hasam, gyomrom, és iszok eleget, akkor vajon mitől száradok ki időnként? Az egész szám, nyelvem tök száraz, hiába iszok rá vizet, nem segít. Csak ha elkezdek pl cukrot szopogatni, akkor kezd jobb lenni a helyzet.

Már voltam régebben kórházban kiszáradás miatt, de akkor erős hasmenés miatt. Tudom mik a tünetei. Viszont most nem vagyok beteg és mégis sokszor ki vagyok száradva.


2011. jún. 16. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
nem vagy cukorbeteg? Ők szomjasak állandóan.
2011. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szomjas vagyok, hanem ki van száradva az egész szám, száraz a nyelvem.
2011. jún. 16. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg túl száraz, poros helyiség? Bár ez inkább fűtési szezonban jellemző. Ami ellen párologtatni kell.

Passz.

2011. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szeme nem szokott kiszáradni, égni? Van egy betegség, az ún sicca szindróma, lehet mind a szem, mind a száj szárazak. Ez egy autoimmun betegség, az immunrendszeri sejtek támadása nyomán a külső elválasztású mirigyek sejtjei kerülnek veszélybe, akkor ezek - például a nyálmirigyek, a könnymirigyek és a nyálkahártyák nedvesítéséért felelős különböző mirigyek - indulnak sorvadásnak. Működésük elégtelenné válik, ezért túl kevés könny és nyál termelődik, és a betegek szem- és szájszárazságról panaszkodnak.
2011. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A szemem is szokott néha égni, kicsit száraznak is érzem néha, de szerintem ez a fáradtság miatt van. Aludni sem tudok, 2 naponta sikerül éjjelente 4-5 órát maximum.

2 gyermekes anyuka vagyok.

Hova fordulhatnék segítségért? Voltam már pár hónapja háziorvosnál, laborban, belgyógyásznál, de ők a cukorbetegségre vizsgáltak főleg, és voltam koponya ultrahangon is. Minden negatív.

Esetleg egy magán belgyógyász többet tudna segíteni...?

2011. jún. 19. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Szemészeten a csökkent könnytermelést egy nagyon egyszerű vizsgálattal, az úgynevezett Schirmer-teszttel mérik. Ilyenkor az alsó szemhéj alá helyezett nedvszívó szűrőpapír-csíkon figyelik az adott idő alatt felszívódott nedvességet. Ha öt perc alatt 5 mm-nél kisebb a könnytől nedves rész, a teszt pozitív.

Miután a betegség pontos oka nem ismert, oki kezelésre nincs mód. Elsősorban tüneti kezelésre van lehetőség,

műkönnyet, gélt írhat fel az orvos.

Hasonló módon mérhetik meg a nyáltermelést a fül-, orr- gégészeten, ill. vehetnek biopsziát szövettanra. A nyálkát termelő mirigyek működésének alapfeltétele a szervezet megfelelő folyadékellátása, emiatt fontos a megfelelő folyadék pótlás, ami egyben a szájat is nedvesíti. Ugyancsak a nedvességet pótolja és a meglévő nyálmirigyek működését serkenti egy-egy cukor elszopogatása-ahogy ön is tapasztalta-vagy savanyú ételek, pl citrom fogyasztása.

Szemészetre, FOG-re nem kell beutaló.

2011. jún. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!