Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan (és miből) állapítja...

Hogyan (és miből) állapítja meg házidoki, ha valaki rák vagy daganat gyanús?

Figyelt kérdés

Mikor ötlik fel ilyen gyanú a házi orvosban??? Mi "kell" ahhoz, hogy "rosszat" sejtsen az orvos valakiről, hogy komoly beteg?

És ekkor utána milyen vizsgálatokra küldik az embert?


2011. jún. 21. 03:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Labor eredmények alapján feltételezi hogy gyulladásos folyamatok vannak a testben, és annak alapján küld szakorvoshoz, hogy a fájdalom,hol jelentkezik.Pl.gyomorfájdalom esetén valószínűleg gasztroenteorológushoz küld és nem reumatológiára.További vizsgálatok cáfolhatják, vagy megerősíthetik a daganat jelenlétét. Ha egyértelmű pozitív eredmények vannak, akkor kerül a páciens onkológushoz.
2011. jún. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Például az ajtóból. Egy jó diagnosztának nem feltétlenül kellenek a papírok. Egy ismerősömnél sajnos rosszindulatú elváltozást találtak, és úgy derült ki, hogy más panasszal ment orvoshoz, már éppen kifelé igyekezett, így hátulról is meglátta az orvos, és az ajtóból visszahívta, hogy daganatos. Az eredmények pedig őt igazolták.

Vagy például az én esetem: nem daganat, de volt egy bizonyos problémám, 3 napig 2 osztály labdázott velem oda-vissza, közben egyre rosszabb lett az állapotom, mígnem jött egy kitűnő orvos, aki kézzel, pár tapintásból megállapította, hogy még aznap műtét, és úgy is volt, összerakott rendesen, azóta is hálás vagyok neki, még előző papírokat se nézett, csak utána, miután kitapintott.

Ennyit számít egy jó diagnosztikus képesség. Anélkül vizsgálhatnak halomra, nemigen van normál előrelépés.

2011. jún. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A háziorvosok többsége még egy tüszős mandulagyulladást sem tud megállapítani, nem hogy daganatot! Sajnos tapasztalat. Am egyet értek az előttem szólókkal.
2011. jún. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy milyen a magyar eü., roppant elszomorító a helyzet, sajnos az utóbbi időkben rengetegszer kellett megtapasztalnom a saját bőrömön :(((.


De ha valakinek jó az általános vérképe, akkor honnan, miből állapítják meg, hogy valami nagyon nem stimm??

2011. jún. 22. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!