Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A munkahelyemen nem engednek...

A munkahelyemen nem engednek folyadékot inni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Postán dolgozom, van, hogy 11 órát bent vagyok, de hiába járna szünet, annyira nagy a forgalom, hogy nincs idő arra,hogy kivegyem a szünetem, így se enni, se inni nem tudok.

Inni nem szabad a pultban, szóval hiába raknék magam mellé vizet, ott nem ihatok...-.-

Viszont mivel napi szinten vesznek fel új embereket, így attól félek, hogy ha szólni merek, akkor kirúgnak, mert felvesznek helyettem másik százat.

Annyira durva ez az egész. Aztán papolnak az okosok arról, hogy sok folyadékot kell inni, meg rendszeresen étkezni, há vazze, hogy?

Komolyan mondom ez az ország valami borzalom. Mintha valami r*hadt rabszolga lennék, már csak az hiányozna, hogy a fejemnél lefelé lógatnak, és korbáccsal vernek, ha rosszul veszek levegőt...

Tudom, hogy vannak olyan országok, ahol még ennél is rosszabbak a körülmények, de valahogy ez engem nem nyugtat meg, amikor minimálbérért gürizek, ami kb semmire nem elég, és akkor ráadásul a plusz órákat ki sem fizetik, el sem számolják, pusziba vagyok ott, és ha szólni mernék, akkor ugyanez, hogy felveszünk másik 100at.

Annyira felháborító ez az egész. Nem tudom mi lenne a megoldás.

Aztán meg csodálkoznak, hogy miért van ennyi beteg ember, vajon...


2011. júl. 2. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Tényleg felháborító. Mikor mész ki pisilni (gondolom 11 óra alatt kimész párszor) akkor oldd meg gyorsan az ivást is. :) Inni kell!!!
2011. júl. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A védőital jár. Kirúgni pedig ezért nem rúghatnak ki. (Kevéssé ismert tény, de a munkaügyi perek majd 90%-át a munkavállalók nyerik. )
2011. júl. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én teszek ezekre a szabályokra. A teljesítményem 120%-os (minket így értékelnek, %-ban), minden túlórát elvállalok, amikor bent vagyok a csarnokban akkor nyomom, mint a güzü.

Cserében annyit teszek, hogy óránként kimegyek pisilni és inni.

Ha ezért elküldenek, keressenek mást aki így nyomja. :)


Mondtam is a csarnokvezetőnek, hogy pisilni, inni kell, különben nem tudok güzülni. Oké, betartom hogy nem iszok a 38 fokos csarnokban 2,5 órán keresztül, de akkor kidőlök, és hozhat új embert az utcáról akit még be is kell tanítani.


Meggyőztem. Azóta mindenki iszik és pisil.

2011. júl. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg borzalom....mint a rabszolgák !!

A legnagyobb az, hogy nem mer semmiért szólni az ember, mert kívül tágasabb lesz, ez van :(

A munkáltatók ezt használják ki :(

2011. júl. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem iszol sokszor, csak néhányszor, az nem baj. Legalább nem jön elő a másik gond is (ki akar jönni, amit megittál). :(



Amúgy teljesen megértelek... Nagyon nagy a munkanélküliség - ugyanakkor pár helyen hiány van -, és ha van munkád, akkor is gürizés a semmiért.

2011. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!