Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt olvastam valahol hogy ha...

Azt olvastam valahol hogy ha 120 dB -lel hallgatok zenét akkor az már rongálja a hallást. Hogy tudnám megnézni, h az ahogyan én hallgatom hány dB?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Már a 90 decibel is károsodást okoz hosszabb vagy ismételt esetben.
2011. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első válaszolónál a pont!


Amúgy meg a hangtechnikai cuccok gyrátó is tisztiában vannak ezzel és nem engedik a káros tartományba a hangmagasságot... még egy buli sincs 120dB hangos, hiába a hatalmas hangfalak, a több ezer watt. Egyrészt ott figyelnek is erre másrészt a technika sem nagyon szereti... Ami 120 fölött van az a repülőgép, ha közvetlen mögé állsz...és ha jól tudom akkor amerikába rendeznek idióta versenyeket, aminek a lényege, hogy hogy lehet a hanggal szétverni az autót... na ott nem ritka a 160 sem...

2011. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg egy füles hangereje általában 90-112/116 dB között mozog... keress rá a fülesedre vagy hangfaladra és meg fogod tudni ;)
2011. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!