Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Barátnőm ma elájult a buszon,...

Barátnőm ma elájult a buszon, mitől lehetett?

Figyelt kérdés

Elkezdett szédülni és elájult, le kellett vinni a buszról, ahogy leültettem azonnal magához tért.

Korábban már előfordult vele ilyen, fordult orvoshoz is.

Én szőlőcukrot ajánlottam neki, mivel arra gyanakodtam h leesett a vércukra. Milyen vitaminhiány okozhat ájulást, vagy milyen jellegű betegség idézheti elő ?


2011. júl. 3. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én elsőre cukorra gyanakodnék,de akár komoly betegség is lehet,úgyh ahelyett h találgat szerintem felkereshetne több orvost is ha az az egy nem segített.
2011. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Evett előtte rendesen? Menjen el vizelet és vérvizsgálatra, ott kiderítik, ha valami vitaminhiánya van.
2011. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát vannak ilyen ájulós emberek, néha én is szoktam, ha nagyon melegem van és sokat kell állni, vagy ha nem ettem, vagy ha nincs elég levegő. De lehet az is, hogy vashiányos, vagy bármi, sok oka lehet.

De ha volt vele orvosnál, akkor az csak mondott valamit, hogy mitől van, nem? Ha meg minden normális nála, volt vérvételen mondjuk és az rendben van, akkor egyszerűen csak hajlamos az ájulásra bizonyos helyzetekben, megesik az ilyen.

2011. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Amellett, hogy leesett a vércukra, lehet, hogy hirtelen leesett a vérnyomása, nem evett/ivott rendesen és túl meleg volt, esetleg túl fáradt.....sok minden okozhatja, főleg egy fiatal lánynál, kicsit jobban figyeljen oda, és ne ijedjetek meg, nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. :)
2011. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

8 és 14 éves korom között teljesen ilyen voltam én is.

Mikor buszon játszottam el, bevittek kórházba, az első leletem elég pocsék lett, asszem hirtelen cukorbetegségre és leukémiára gyanakodtak, de valszeg elkeverték, vagy nem ember vagyok. :D Napokig vizsgálgattak, mire megállapították, hogy semmi bajom, kis vashiány, ami azóta is kíséri az életem.

Egy kivizsgálás nem árthat, de valószínűleg semmi komoly. Volt osztálytársam, aki szinte minden menstruációnál ájuldozott. Van, aki ünnapélyeken, tömegben szokott. Amíg csak rövid ideig tart és nem gyakori, addig nincs nagy baj valószínűleg.

2011. júl. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát óriási volt a tömeg, mivel mentünk hungaroringre, és vagy 100an voltunk a buszon... levegő semmi, fülledtség, bezártságérzet...

szerencsére 1 éve nem fordult elő nála ájulás, kisebb szédülése viszont volt pár hete, de akkor vagy 33-34 fok volt.


Köszönöm a válaszokat !

2011. júl. 4. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!