Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelenthet később, ha az...

Mit jelenthet később, ha az ember úgy született, hogy a köldökzsinórja a nyakára tekeredett és mesterséges szülést végeztek rajta?

Figyelt kérdés

Lehetséges-e későbbi lelki vagy más probléma emiatt?


Építő vagy filozófiai jellegű válaszokat keresek, köszönöm előre is!!!


2011. júl. 9. 02:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nyakam köré volt tekeredve de természetes születésem volt. Gyerekkoromban ha pl sál volt a nyakamban minden bajom volt, nem kaptam levegőt, nyomott stb. Ez felnőtt koromra megszűnt. Most tiszta sál mániás vagyok :)
2011. júl. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
érdekes, egyszer...
2011. júl. 9. 05:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy azaz ember szerencsés lesz élete folyamán! :)
2011. júl. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Természetes módon születtem, de a köldökzsinór a nyakam köré tekeredett. Lehettek volna súlyosabb károsodások, de megúsztam átlagon aluli nyelvi képességekkel. Én sem szeretem, ha a nyakam körül van valami, a garbót, a sálat, és a magasan gombolódó ingeket, emiatt érzékeny vagyok a légúti fertőzésekre.
2011. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én szerintem valamit jelenthet, szóval valami jel esetleg az életútunkra vagy bármi segítség ez szeretném kideríteni.

Aki ismeri a köldökcsakra túl illetve alulműködési funkciót annak lehet talán sejtelme róla, én még jelenleg csak a sötétben tapogatózok.

2011. dec. 27. 23:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Az egyetlen ok erre, hogy a köldökzsinór valamivel hosszabb az átlagnál, a gyerek meg többet mozog. De a gyerekeknek több mint a fele igy születik, csak a legtöbben nem tudnak erröl, mert csak akkor mondják, ha ebböl esetleg probléma adódhatna. Misztikus dolgokat belemagyarázni felesleges.
2011. dec. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az egyik unokám így született, emiatt lett megcsászározva az anya. Én nem látok rajta semmi olyan tünetet, ami e miatt problémás lenne sz élete. Fulladásos félelme sincs, mert úgy úszik mint egy kis halacska:-)
2011. dec. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor valószínű hogy én reagálom túl és természetes?

Bár nekem mesterséges születésem volt, ha nem vágták volna el akkor belehaltam volna.

2011. dec. 29. 00:23
 9/10 anonim ***** válasza:

"Akkor valószínű hogy én reagálom túl és természetes?

Bár nekem mesterséges születésem volt, ha nem vágták volna el akkor belehaltam volna."


IGen, te reagálod túl, a legtöbben nem is tudják, hogy ilyen volt velük.

A "mesterséges" szülés gondolom, a császármetszés akar lenni, és ez is igen gyakori, egyáltalán nem szokatlan. MINDEN gyereknek elvágják a köldökzsinórt, de olxan nincs, hogy a gyerek nyakánál, mert az tényleg okozhatna veszélyt ránézve.

Mellékesen régebben - meg ma is több helyen - ILLIK ilyen dramatikus magyaráztot adni (ha nem vágták volna el akkor belehaltam volna) a császármetszésre.

2011. dec. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor később nem okozhat ez lelki gondokat, csak azért kérdezem, mert a tudatalatti azt állítják mindent raktároz és nincs-e később emiatt valami mellékhatás vagy bármi olyan ami lelki fájdalmakat okoz, remélem érhetőbben és kifejtőbben írtam a kérdésem.
2011. dec. 30. 03:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!