Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van 3-4hete felpuffadva...

Mitől van 3-4hete felpuffadva a hasam? És hányingerem? Fejfájásom? Szédülésem?

Figyelt kérdés

Kb 3-4hete kezdődött, a lapos hasam egyszer csak felpuffadt, de úgy mint egy 4-5hónapos kismamának.

Most ez egyre rosszabb, már enzimet, meg renit szedek rá, de ez csak ideidlenes megoldás, mert pár órával utána ismét felpuffadok, és úgy érzem szétszakadok..már sokszor feküdni is fáj. Hányingerem szinte egész nap van. A hasam teljes egészéba felvan puffadva, nem csak gyomortájt, a hasam alja is napról napra jobban kiáll. És ami még jobb h anyukámnak is ez a baja..annyi különbséggel h neki nincs hányingere. Arra gyanakodtunk h túlzottan egyhangúan és rendszertelenül étkezünk..Meg arra is gondoltunk már h nem e az aldis tartós kenyértől van e, mert abból rengeteget ettünk. Nekem már ekcémá lett a lábam kezem, kiütéses a bőröm, tele vagyok pattanással(arc,hát, mell), pedig eddig a bőröm is szép volt..

16éves vagyok


2009. márc. 31. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a puffadás a rossz minőségű kaja miatt van. Sajnos a rossz minőségű kaja a magyar emberek 99%-ának az összes kajája értendő, a különböző "magyaros" kajákon át a kínaiig minden. Ezt úgy kell érteni, hogy a magyar mentalitás az, hogy mindig jól telezabálja magát az ember, jóllakik, aztán fél napig nem eszik. Közben azért nem tud fél napig enni, mert a szervezete mindeközben szenved a szar kajától és kűzd azzal hogy megeméssze!


Tehát a kis kitérő után, a puffadás általában azért van, mert nem emésztesz valamit jól, próbálkozz azzal, hogy sorban elhagysz bizonyos dolgokat az étrendedből. Esetleg ha leírod miket eszel talán tudunk segíteni. A pattanásosodás is ugyanennek a jele egyébként nálam.

2009. márc. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eddig sűrűn ettem mekis kaját, meg ami még ettől is több volt az a piritós(aldis tartos kenyérből) Erre rengeteg sajt, füstölt,főtt tarja, meg valami zöldség. Meg mostanába sok édességet is ettem. Meg midennap ettem vmi pékárut. Húslevest, rántott májat, nyersuborkát-

De ma alig bírtam enni, mert most annyira kivagyok már tőle..reggel még jól voltam, de pár óra múlva már a joghurtot is csak azért ettem h hátha jobban leszek tőle..búzakorpával ettem. Reggelire majd eszek virágport. De már alig várom a reggelt, most nem tudom h fogok elalduni, a fejem majd szét megy..gyomrom meg az úgyvan a h van..tehát nagyon rosszul érzem most magam..

2009. márc. 31. 01:08
 3/4 anonim ***** válasza:

nézd, nem akarlak megbátani, de majdnem hánytam ahogy felsoroltad a napi menüdet. De tényleg nem akarlak megbántani nem azért mondtam!

Megpróbálom elmagyarázni.

A makis kajáról szinte mindenki tudja hogy szar kaja, tele van cukorral is, amit a szervezet nem igazán tolerál hosszú távon. A cukor mellett a másik "emberidegen" anyag, amit minden nap eszik szinte mindenki az a finomliszt. Ez szintén egy feldolgozott dzsuva alapanyag. Ez bőségesen megtalálható mindenféle kenyérben és péksütiben. A tarjával az a gond, hogy disznóhús, és nem azért nem célszerű disznót enni, mert tiltja a vallásunk, hanem azért mert a disznó hús alapvetően zsíros, még ha nem is látszik rajta, akkor is zsíros! Édesség: cukor.., búzakorpa, meg virágpor, ezek is fölösleges luxusok szerintem, tápértékük ~ 0.

Életmódot kell(ene) váltanod, ha jót akarsz magadnak hosszútávon! ehhez találsz segítséget ha rákeresel guglival a "body.builder.hu alapismeretek" címszóra, valahol az első találatok között az alapismerteket olvasd el mindenképp!

Egyébként, ha tiszta összetevőket szeretnél: zabpehely (100% zabpehely, lidlben lehet kapni iylen kék csomagolású, nem a cukrozott szarok), aztán húsok közül csirkemell, pulykamell, hal, marhahúsok. rizs, pufirizs, teljes kiőrlésű lisztből készült tészta esetlet, de a rizs a legjobb! Ha összeállítasz magadnak egy olyan étrendet, amiben csak ilyen, és még az oldalon fellelhető tiszta élelmiszerek szerepelnek, akkor biztos hogy helyre fogsz jönni, de mindenképpen váltanod kell mert ahogy most kajálsz, az szánalmas! Remélem tudtam segíteni, olvass!

2009. ápr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De h is ez nem a nap étrend, hanem amit ez idő alatt ettem és nem tett jót..

Mellette voltak gyümölcsök meg zöldségek, és egyéb egészséges ételek(mint pl a joghurt).

De persze az tény h túl sokat ettem abból a piritósból.

Azóta kezdek jobban lenne..már nem eszek semmi ilyesmit, kefírt eszek meg háztartási kekszet, és egyéb diétás kaját. Am köszi a segítséget.

2009. ápr. 1. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!