Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sajkacsont törésnél 12 hét gipsz?

Sajkacsont törésnél 12 hét gipsz?

Figyelt kérdés
Sajkacsont törésem van és 1 hét múlva kapok majd rendes gipszet,most csak sínben van.A kérdésem az lenne, hogy meddig fogják gipszelni?Könyékig vagy tovább? És téyleg 12hétig gipszben lesz?:S
2011. júl. 12. 11:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Könyékig fogják és sajna tényleg 12 hétig lesz gipszben. Ez egy olyan csont, ami nagyon nehezen forr össze.

Kitartást és jobbulást!


Hogy törted el? :D

2011. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

lezúgtam a lépcsőn,rosszul léptem és tenyérrel előre érkeztem :S

neked is tört már el a sajkacsontod? és 12hétig volt gipszben?:S huh nem tudom hogy fogom kibírni :S könnyített gipszet fogok majd kérni,remélem lehet..és miután levették a gipszet rendbe is jött teljesen?

2011. júl. 12. 14:33
 3/22 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, nekem is volt, csak én bicajjal estem, és már elég régen történt. 12 hétig volt gipszben, először én is lehidaltam tőle, minden osztálytársamnak, meg haveromnak, akinek eltört valamije, jó ha hat hétig volt gipsze. De hát ez van.


Amúgy kb. két hét alatt teljesen megszoktam, pedig nekem nem is könnyített, hanem rendes gipszem volt. Arra készülj föl, hogy rendesen belebüdösödik majd az alkarod, pláne nyáron :S De kérj könnyítettet, bár azért fizetni kell vmennyit, de biztos megéri. Rendbejött teljesen, de még a gipsz után is érzékeny volt egy darabig. Szóval tényleg elég szívás, de a lényeg a gyógyulás.

Majd rajzolhatnak a haverjaid a gipszedre, az is jó móka tud lenni :D

2011. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Hat nekem meg soha nem volt gipszem,ez a sin is megorjit nemhogy majd a gipsz..

Es hogy furodtel benne? Az ujjaidat is gipszeltek?mert nekem most az osszes ujjam a sinben van,ugyhogy egyaltalan nem tudom hasznalni a karom.raadasul rohadtul faj is,neked mennyire fajt anno?vagy ez normalis?remelem a gipszben mar nem fog..vagy?

Koszi szepen a valaszokat!:)

2011. júl. 12. 17:21
 5/22 anonim ***** válasza:

Fürödni nem annyira bonyolult, csak ne legyen vizes a gipsz, én zacskót húztam rá. Mondjuk meg kell szokni az igaz. Hajmosás gázosabb, de megy azért :S


Először pár napig (már nem emlékszem pontosan) gipszsínem volt, amiből nem volt ki egy ujjam sem. A tied is ilyesmi?


De a rendes, körkörös gipsz, az nem olyan, jobb lesz :D, csak a nagyujjam volt benne a gipszben, a körmöm volt csak ki belőle, de a többi négy ujjam már szabadon maradt, tehát tudtam használni a kezemet, még írni is megtanultam vele vmennyire!


Először fájdogált, de egy idő után már nem igazán. Nekem mondjuk nem nyáron volt, a melegben biztos rosszabb.


Mondjuk lábam is volt már hetekig gipszben, az sokkal rosszabb volt. Tudom, halvány vigasz.


Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Aham,nekem is olyan sín van rajta most amiben az összes ujjam benne van,mint neked anno.

Az tök jó hír, hogy írni is tudtál vele,mert nekem is az "írókezemet" gipszelik.És mennyire tudtál vele írni?Normálisan?Vagy csak úgy firkálgatni?

2011. júl. 12. 20:02
 7/22 anonim ***** válasza:

Hát, inkább csak a nevemet aláírni, meg ha nagyon muszáj volt valamit írni. Mert azért a csukló, nagyujj csak rögzítve lesz akkor is, szóval nehézkes, de vmennyire megtanulható.


Ijesztő ez a gipszsín, mi? Emlékszem én is mennyire ki voltam borulva miatta, a cipőfűzőmet sem tudtam megkötni, a zoknimat felhúzni, a szendvicsemet tesóm rakta a számba :D, stb. Te boldogulsz ilyesmivel? :D Meg nekem olyan rémisztő volt, hogy az ujjaimból egy darabka sem látszott ki.


Ehhez képest a körkörös gipsz már sokkal jobb azért, mert az ujjaid csak szabadon lesznek, vmennyire fogod tudni használni a kezedet. Egy idő után teljesen megszoktam, csak a szaga volt elviselhetetlen :D

2011. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

jaja,kb semmire nem jó így a kezem,azt meg ha segítenek,rühellem,vhogy tök nyominak érzem magam tőle..

akkor az írásról lemondhatok :S mert gondolom,ha neked is hozzágipszelték a nagyujjad,akkor nekem sem fogják kihagyni.

köszi szépen a válaszokat és jó pihenést a nyárra! ;)

2011. júl. 13. 09:45
 9/22 anonim ***** válasza:

A tollat meg meg tudtam fogni, mert a nagyujjam hegye kivolt a gipszből, a mutatóujjam meg teljesen szabadon maradt, csak akkor is nehézkes volt azért, meg eleinte fájt is eléggé. De a könnyített gipsz lehet h jobb lesz ebből a szempontból is, majd kitapasztalod.


Neked is jó nyarat (a körülményekhez képest :S), ha eszedbe jut vmi kérdés, írd ide nyugodtan, hátha tudok segíteni.

2011. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ma voltam dokinal kontrollon,es total lecseszett hogy miert nincs felkotve a karom.neked is vegig fel kellett kotni?ja es kepzeld nekem az osszes ujjam gipszben van es nem kaptam konnyitettet sem.eddig sem tudtam hasznalni,na de igy hogy a nyakamba van kotve igy mar total semmire.

Meg kerdeztem hogy akkor ugye 12het a gipsz,erre azt mondta hogy igen de utana meg par hetig rogzito kotesben lesz.neked volt olyanod?

Ja es mikor latta az arcomon hogy nem tetszik a dolog tok izen odavagta hogy marpedig hagyjam felkotve a karom vagy kovi alkalommal tesz ra vallig gipszet.

Mit csinaljak?menjek el egy masik dokihoz?mert ez tok szadista.mikor sint vettek le,eloszor csak egy ujjamat gipszeltek mint neked,de a doki visszakuldott hogy ez nem jo,osszes ujjam legyen gipszelve.gondolhatod mennyire orultem.

Nem akarok vallig gipszben lenni..mar kontrollra is felek elmenni.

2011. júl. 21. 23:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!