Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A cataflam (vagy egyéb más...

A cataflam (vagy egyéb más ilyen fájdalomcsillapító) lehet halálos? és kb. mekkora adag?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek, csak néhány ismerősöm mostanában ezekre kapott rá, és eléggé félek hogy mi lesz ebből..
2011. júl. 17. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet,minden gyógyszer lehet halálos,ha mértéktelenül szedik be.A cataflam konkrétan iszonyatosan emeli a vérnyomát,Nekem annyira fáj a fejem pár hónapja,hogy nem állította el semmi,már hánytam,annyira fájt.Akkor már végül bevettem a cataflamot,és az ügyeleten kötöttem ki,240-es vérnyomással,menni nem tudtam akkor már..Mondjuk eleve magas vérnyomásom van.
2011. júl. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A cataflam gyomorvérzést, rosszabb esetben szívmegállást is okozhat. Ez utóbbihoz azért általában nagyobb adagok bevétele szükséges hosszabb távon, a gyomorvérzéshez akár pár szem is elég az arra érzékenyeknél.
2011. júl. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De mennyire veszélyes? Mert gondolom ilyen 50et vagy 100at nem fognak bevenni....
2011. júl. 17. 00:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre konkrétan nem lehet válaszolni.Én 2 szem cataflam miatt kerültem az ügyeletre,azt mondta az orvos,még 2 szem,aztán agyvérzés..Erre nem lehet rámondani,hogy ennyi vagy ennyi szem,mert minden embernél más.
2011. júl. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a gyógyszer egy nagyon erős gyulladás és fájdalomcsillapító. Az úgynevezett nem szteroid /NSAID/ gyógyszercsoportba tartozik, a hatóanyaga a diklofenák. Ha valaki érzékeny erre vagy az acetilszalicilsavra és az ibuprofeinre, akkor kis mennyiség is nagyon veszélyes. A szívinfarktus és a stroke kialakulásának esélyét növeli, ezért főleg annak kell vigyázni vele aki szívbeteg vagy vérnyomás gondokkal küzd. A rá fogyasztott alkohol pedig csak felerősíti ezeket a hatásokat. Márpedig nagyon sokan főleg a fiatalok táborából ezt nem veszi komolyan.
2011. júl. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"ibuprofenre" Egy biológus, gyógyszerkutató ennyi hibát sem véthet.
2011. júl. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!