Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lüktet/dobog a fülem?

Miért lüktet/dobog a fülem?

Figyelt kérdés

Zenével foglalkozom és olyan problémám van mostanában hogy ha elkezdek hallgatni egy zenét akkor a fülem elkezd dobogni. Lehet viccesen hangzik de a zene ütemét veszi fel a füldobogás, de nemcsak zenéknél van ez, ha kalapácsolnak akkoris érzem.

Ez ugye nem süketülés jelei?


2011. júl. 25. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én inkább vérnyomásra tippelnék, de biztos van egy szakértő, aki megmondja, hogy mi ez, vagy elküld vele orvoshoz.
2011. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet alacsony/magas a vérnyomásod. Vagy a vér áramlását hallod, ez a füldobogás...Általában ez idegi eredetű szokott lenni. De szerintem menj el azért egy fül-orr gégészetre
2011. júl. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De ha a vérnyomás lenne a probléma akkor a dobogást csendbenis hallanom kellene nem?

Éjszaka nemszoktam hallani, csak akkor ha valami hangosan szól.

2011. júl. 25. 16:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Nemis tudom hogy írjam le hogy milyen hangokra dobog. pl tv-nél nemhallom de ami olyan mint a kalapács annál hallom, vagy a tapsolás.
2011. júl. 25. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:
A hallószerv túlérzékenysége "idegessége" lehet.
2011. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mit lehet ezellen tenni?
2011. júl. 25. 16:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nekem is van hasonló problémám, tapasztalatból írom, hogy minél többet kell lenni csendes környezetben. Kíméld a füled a nagy zajoktól, használj füldugót, mikor alszol, vagy mikor sokat dobog a füled.

A fülorvos is tudna segíteni.Létezik otoneurológus is, talán az segíthetne legtöbbet, ha valóban az a problémád, amire tippelek.

2011. júl. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem figyeld meg,hogy amikor zenét hallasz és az ütemre dobog a füled,akkor a szíved is ütemre ver-e.Ugyanis a nyaki verőered(arteria carotis)a dobüreged alatt fut,ezért is van,ha valakinek magas a vérnyomása,akkor dobog a füle,nagyobb nyomás éri az eret.
2011. júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!