Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pelenka 13 évesnek? Szükséges?...

Ildikó35 kérdése:

Pelenka 13 évesnek? Szükséges? Vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Lányom 13 éves lesz, 6. osztályos volt. Egy ideje bepisil, több orvosnál jártunk, próbáltunk gyógyszert, voltunk nefrológián, most pszichológushoz járunk. Megviselte a válás, és amúgy is lelkizős típus. Nagyon szégyelli a betegségét, szerencsére csak éjjel van, heti 2-3 alkalom. A pszichológus azt mondja, járnia kell kezelésre, mert valószínű nincs semmi szervi baja. Viszont a háziorvos javasolja, hogy a szégyenérzet csökkentése miatt használjon Tena termékeket. Ő hallani se akar se betétről, se nadrágpelenkáról, semmiről. Nekem könnyebbség lenne, ha nem kellene annyit mosni, és a bőrének sem tesz jót szerintem, de nem szeretném, ha még jobban megalázva érezze magát. Szerintetek, mi a megoldás? Tényleg jó ötlet a pelenka ennyi idős kiskamasznak? Ha igen, milyen? Ha nem, más ötlet? Köszönöm
2011. júl. 30. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem szeretne semmit használni, akkor legyél rá tekintettel. Támogasd Őt. Biztos nem könnyű neki.

Lehet kapni gumilepedőket. Akár a rendes lepedője alá berakni, és akkor kárpit sem lesz pisi szagú, az ágy nem szívja be a vizeletet.

Nem látja senki, hogy ott van. Magadnak szerintem ezzel tudsz segíteni.

2011. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az önbizalmának, magabiztosságának, magáról kialakított képének nem tenne jót, főleg, hogy azt egyébként is megtépázta a válás.

Az jó, hogy szervi oka nincs, így pszichoszomatikus, ami majd rendeződik a pszichológus segítségével.

Javaslom a gumilepedőt, időseknek is szokták azt használni, gyógyszertárban talán lehet kapni, de neten biztos rá tudsz keresni.

A Tena betét amúgy nem pelenka, de ha ellenérzései vannak ezzel kapcsolatban, akkor erről úgysem győzöd meg...

Ne pörögjetek rajta túl sokat, próbáld nem éreztetni vele, hogy Neked ez teher, plusz munka.

Kitartás, helyre fog állni!

2011. júl. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet. Ha már elmondta neked, meg hajlandó volt elmenni orvoshoz, akkor ezzel is meg fog barátkozni.

(emlékszem, nekem is volt ilyen időszakom, majdnem két évig tartott, de annyira szégyelltem, hogy soha nem mondtam el anyukámnak, inkább minden hajnalban ágyat és ágyneműt mostam, hogy ne vegye észre)


Beszélj vele erről, de ne pelenkának hívd, hanem betétnek, így kevésbé fogja kínosnak érezni, és praktikus okokkal érvelj, pl. hogy nem jó ilyen gyakran mosni az ágyneműt. Hátha ez meggyőzi.

2011. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy nem kell ezt szégyellni, mert nem tehet róla. Nem azért van, mert valami rosszat csinált. Sok felnőtt ember is használ pelenkát.
2011. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!