Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most tényleg orrhangom van?

Bogee123 kérdése:

Most tényleg orrhangom van?

Figyelt kérdés
ARról van szó, hogy egyszermondták nekem, hogy orrsövényferdülésem van, és azt majd meg kell műtetni, de félek, hogy íg nem lesz soha többé jó hangom :( mert most ötös vagyok énekből és soat énekelek, de félek emiatt...most olvastam egy olyat, hogy milyen a műtét, nagyon berezeltem...mit csináljak? ELmegy a hangom hogyha megműtetem? Nem karaomelveszíteni!!! :'(
2011. júl. 31. 19:22
 1/3 anonim válasza:
A hangod nem fog elmenni és szerintem megváltozni sem, mert nem a hangszálaid piszkálják meg, hanem a porcot az orrodban. Azt alakítják át, nincs miért aggódnod. Továbbra is 5ös leszel énekből. ;)
2011. júl. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
éérteem és kösziii ^^ :)
2011. aug. 1. 08:22
 3/3 anonim válasza:
Azért azt tisztázzuk, hogy a hangszínt csak kisebb részben határozza meg a hangszallag, a legnagyobb részét a toldalékcső, tehát a hangszallag feletti üregek adják, az egyik legfontosabb színező funkciója az orrnak van, de viszont ha orrsövényferdülésed, a műtét után csak szebb hangod lehet az biztos, ugyhogy attól ne félj, hogy esetleg roszabb lesz, az kizárt. Ha észre is fogod venni a változást, annyi lesz, hogy nyitottabb, élesebb hangod lesz, illetve nem nehezedik majd akkor nyomás a hangszálakra, ne aggódj. :)
2011. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!