Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki itt, aki már átélt...

Valaki itt, aki már átélt "majdnem" vízbe fulladást? Mit érzett az eszméletvesztés előtt?

Figyelt kérdés
Sikerült pipával merülés közben egy jó nagyot szippantanom tengervízből és nagyon nehéz volt a felszínre úsznom, ezután gondolkodtam el, mennyi idő alatt veszítettem volna el az eszméletemet és mit éreztem volna addig az ijedtségen kívül...
2011. aug. 1. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam még annyira közel hozzá, hogy elveszítsem az eszméletemet, de egyszer volt, hogy nem tudtam feljönni és ugye egyrészt teljesen pánikba estem másrészt meg úgy éreztem, hogy a tüdőm szétpattan, jópár éve volt, már nem emlékszem rá pontosan.
2011. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Egy ismerősöm mesélte, hogy gyermekkorában majdnem belefulladt egy Tisza-örvénybe és látta Jézust, akivel el is beszélgetett.
2011. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én nem veszítettem el az eszméletemet, de közel voltam hozzá. Olaszországban, nyaraláskor kapott el egy hullám, és fejjel lefelé belevágott a mederbe. Kb 2.5 m mély víz volt. Utána feldobott vagy kétszer, de mindig ugyan úgy fejjel lefelé érkeztem az aljára. Tehát nyújtott testtel forogtam a vízben jó pá másodpercig, talán volt az egy perc is. Furcsa, érdekes érzés volt, nem is voltam önmagam azalatt az idő alatt. Egyszer feldobott úgy, hogy láttam apám hátát. De mivel nem volt levegő a tüdőmben, nem tudtam neki szólni, és újra elmerültem.

Azután valahogy erőt vettem magamon, felúsztam, vettem egy nagy levegőt, és ráfeküdtem a hullámra, úgy dobattam ki magam. Semmi erő nem volt bennem, kifeküdtem a homokra pihenni. Fogalmam sincs azóta sem, hogy honnan vettem az erőt, hogy a víz mélyéről kiérjek a partra.

2011. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azóta sajnos képtelen vagyok mély vízben úszni. Tavaly majdnem belefulladtam a strandon a 2 méteresbe, sokkot kaptam a közepén. Keresztben úsztam át, vagyis akartam átúszni, hogy leszámoljak a félelmemmel, de nem jött be. Pedig uszodában 1 km-t szoktam úszni egyben.
2011. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Senkinek nem volt - szerencsére - közvetlen fulladás közeli élménye?
2011. aug. 3. 14:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, és lepergett előttem az életem.
2012. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!