Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan diétázzak kialakulóban...

Hogyan diétázzak kialakulóban lévő cukorbetegséggel?

Figyelt kérdés

Terheléses vérvizsgálaton:

Vércukor: Éhgyomri: 4.4 mmol/l

120 perces: 8.0 mmol/l

Inzulin: Éhgyomri: 6.34 uU/mL

120 perces: 119.40 uU/mL

Azt mondták az orvosok, hogy ez csökkent glükóz tolerancia és diétázzak. De 16 éves vagyok 162 cm, és 45 kg. Amikor a kórházba be kellett feküdnöm akkor 2 nap alatt 2 kg-ot fogytam, és ott elvileg diéta szerinti ételt kaptam. Másfél hónapja itthon vagyok, de még mindig nem szedtem teljesen vissza. De hogyan diétázzak ha így lefogyok tőle? (Mert nem szeretnék még soványabb lenni, mert már sokan, még az orvosok is anorexiásnak néznek, pedig nem vagyok az.)


2011. aug. 6. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt,hát,hogyha segít!

[link]

2011. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp egyeztess egy dietetikussal,hisz fogynod már tényleg nem kéne,aki a kórházban van, ahhoz is visszamehetsz és biztosan fog segíteni!
2011. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! De a kórházban volt dietetikus, és csak az inzulinnal kezelt betegekkel foglalkozott. Az orvosomat meg nem nagyon érdekelte a problémám. Fél évenként kell mennem egy ujjbegyes szúrásra, és ennyi. És ezzel elintéztek. :( Az előző orvosom meg azt mondta, hogy adhatna gyógyszert, de nem ad! Így meg nem tudok diétázni, mert választhatok, hogy vagy csont sovány leszek, vagy a cukromat kontrollálom.

De azért köszönöm a válaszokat! :)

2011. aug. 6. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok,sajnálom, hogy így álltak hozzád,beszélj a háziorvosoddal,biztos tud ajánlani a környéken dietetikust,vagy nézz körül itt is:

[link]

[link]

2011. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
megint én:a helyi SZTK-ban is kell,hogy legyen dietetikus,megkeresheted őt is!
2011. aug. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Utána nézek. :)
2011. aug. 8. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!