Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok embernél miért csak végső...

Sok embernél miért csak végső stádiumban veszik észre a rákot, mikor már több áttét van?

Figyelt kérdés

Tudom, mint én is, nem szívesen megy orvoshoz, csak ha már tényleg fáj, különben senkinek nincs kedve napokat a rendelőben ülni és a siránkozó nénik panaszait hallgatni hosszú órákon át. Ez úgy vélem, az egészségügy hibája. Én fiatalabb koromban mindig egyszerre orvoshoz mentem, amint valami gondom volt, azonban annyiszor félrekezeltek és annyiszor szenvedtem az orvosnál, kezeléseken feleslegesen, hogy ma már csak akkor megyek orvoshoz, ha nagyon fáj, bár inkább megpróbálom magam kideríteni a bajt és magam orvosolni. Sok ember így van vele, és ezt az indokot meg is értem.

Leginkább történetekre lennék kiváncsi, mostanában több olyan történetet is olvastam ide íróktól, hogy ő vagy egy családtagjuk a rák végső stádiumában van és még csak most vették észre, így túl késő már. Hogy lehet, hogy csak az utolsó időszakban derül ki a probléma? Milyen rákja van/volt az ilyen embereknek? Hogy derült ki a betegség? Várom az egyéni történeteket.


2011. aug. 6. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Regényhez gyűjtöd az anyagot?
2011. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Teljesen mindegy, annyira elcseszte a kormány az egészségügyet, hogy több éves várólisták vannak mindenhol, még a fővárosban is. Mire eljut odáig az ipse, hogy érdemileg kezeljék is, már írhatja a végrendeletet.


Köszönjük Fityesz, köszönjük szavazók.

2011. aug. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, csak megint olvastam egy hasonló rákos esetet, és érdekelne így a sokadik után.
2011. aug. 6. 17:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, a Fidesz is hibás, képzelem, milyen leépítés lesz ezután. Azonban ez a Fidesz előtt sem volt sokkal jobb. A gyermek gasztroenterológián 2-3 hónapos várólista van. Nos, szerintem nem mindegy, hogy egy fejlődésben lévő gyereknek 3 hónappal előbb vagy később derül-e ki, hogy súlyos allergiái, érzékenységei vannak (heh, nekem 2 év volt, mire a lisztérzékenységet kiderítették - minden vizsgálatra, papírra 1-2 hónapot várni). Anyukám volt nemrég nőgyógyászati műtéten, ott 2 hónapos várólista van, a megyeszékhelyi nőgyógyászaton, járóbeteg-ellátásnál szintén. Ha valakinek mondjuk rákja van, nem csoda, hogy gyógyíthatatlan már olyankor. A megyeszékhelyi bőrgyógyászaton szintén 3 hónap várakozás. Nem csoda, hogy egyre többen halnak meg bőrrákban, a helyi rendelőben is csak hetente van 2-3 órányi rendelés, akkor odajár az egész térség, ami alkalmanként legalább 40-50 beteg, 2-3 órára, állóhely is alig van a rendelő előtt.
2011. aug. 6. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbb rákbetegség nem okoz fájdalmat, vagy különösebb tüneteket, a végső stádium közeledtéig , ez az egyik probléma.A másik az, hogy a rák kezdeti, elviselhetőbb tüneteivel nem mennek az emberek időben orvoshoz, mert úgy vannak vele, hogy á, ez biztos valami kis semmiség, majd elmúlik és hetekig, hónapokig várnak, hogy elmúljon, közben a rák alattomosan elhatalmasodik.

Hogy rák van a szervezetben, az többnyire már a vérvételből kiderül, amire lelkiismeretes orvos első körben elküldi a beteget, ha bármilyen gyanús tünete van.Erre nem kell hónapokig várakozni.Igen, nagyon le van itt már amortizálva az egészségügy, de a betegeknek kellene jobban vigyázniuk magukra, a kisebb bajokkal is gyorsan felkeresni inkább az orvost és ha úgy érzik, nem megfelelő a kezelés, akkor orvost váltani.

2011. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvost váltani? A rákbetegség nem fogfájás, hogy ááá ez a fogorvos szar, megyek a következőhöz...Magyarországon mindenütt szar az egészségügy, mindenütt gigantikusak a várólisták, nem egyszer fordult már elő hogy a páciens feldobta, mielőtt az orvosok egyáltalán hozzájutottak volna a kezeléshez.


Másik lehetőség, hogy külföldre megy gyógyíttatni magát, de ahhoz egy ötöslottó főnyeremény is kevés lenne.


A kormány politikája: dögöljön csak meg a sok selejt, aki már nem tud szavazni.

2011. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb gond, hogy ezzel a fiatalabb generációkat is büntetik, olyanokat, akik még életerős, adózó állampolgárok és szavazók lehetnének. Sok olyat olvasok, hogy fiatal emberek kénytelenek lemondani az életükről. Nem arról van szó, hogy valakit 70-80 évesen elragad egy betegség, hisz valamiben meg kell halnia mindenkinek, de amikor fiatal emberek lesznek rákosok?!
2011. aug. 6. 18:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Magánorvost lehet, hogy megéri váltani, találkoztam itt egy lánnyal, akinek gégerákos lett az édesanyja, és az orvos elhanyagolta, úgyhogy ki kellett venni a gégéjét.

Az az államnak se lehet érdeke, hogy emiatt akár fiatalok is elveszítsék az életüket, vagy lerokkanjanak, de ez csak hosszabb idő alatt látszik meg, úgyhogy rövidlátó érdekek miatt sokáig egyre több pénzt vettek ki belőle, ezért vagyunk itt.

Az emberek félnek is a kezeléstől, mert elég sok durvaságot lehet hallani.

2011. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
A vérvételből a legtöbb fajta csak elég későn derül ki, amikor már áttétek vannak, igaz, a legtöbb fiatal kori rák vérrák, ami már korábban is kimutatható így.A tüneteket kell komolyabban venni, mintát venni, és azt megvizsgálni.
2011. aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!