Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Égető, viszkető érzés, mit...

Égető, viszkető érzés, mit használjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap kirándulni voltam, belekeveredtem térdig, néha combig érő gazba, ami tele volt csalánnal, száraz kórókkal, bogáncsal és minden egyébbel, ami össze-vissza szurkálta, vágta, csípte a lábamat. Tele vagyok, vékony kis karcolásokkal, vágásokkal és piros foltokkal. (Kb. másfél kilométeren ezen a terepen mentem, kb. egy óráig ) Este alig tudtam aludni, hideg vízzel zuhanyoztam a lábam, ami közben nagyon fájt, de utána enyhített valamelyest, nagyon rövid ideig. Az éjszaka többször fent voltam, felébredtem ez miatt. Ma vettem a patikus tanácsára fenistil-t estére( mivel napra nem lehet ezzel menni. ) Valamint bepanten plus-ot. Ma már legalább négyszer kentem be, de semmit sem használ. Viszket, megvakarom utána ég, majd meg őrülök. Próbálom,hogy ne vakarjam, de nagyon rossz. Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett a leírásom. Mit tudnátok ajánlani?

A válaszokat köszi előre is. Természetesen mennek majd a zöld kezecskék :)


2011. aug. 10. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne vakard, tudom nehéz nem meg vakarni!

Fenistillel kend, mert az hűsítő. Hidd el használ, kis idő kell neki, de használ. Szerintem fertőtlenítsd le a sebedet, hátha valami baci a gazokból ráment.


Esetleg próbáld meg bekötni, és jegelni. A hideg vizes zuhanyzás jót tesz.


Esténként kend be, és jegeld. 3-4 nap és elmúlik!


Addig is kitartást!

Üdv!

2011. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Megpróbálom nem vakarni és megpróbálom a jegelést :) Köszi:)
2011. aug. 10. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!