Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit használtok allergiára?

Mit használtok allergiára?

Figyelt kérdés

3 éve van meg az allergiám,nem tudjuk mire.

Viszkető szem,sok tüsszögés(ezért is fáj a torkom),orrfolyás,orrviszketés.

Allegrát szedek,de nem valami hatásos...

Az allergia vizsgálatról azt se tudom,hogy pénzes e... (Szeged felé lakom)

Volt valami c-vel kezdődős gyógyszerem,de az meg azért nem volt jó,mert nagyon fáradt lettem tőle...

Mit használtok?

Mennyibe kerülhet az allergiavizsgálat?

Ha az allegrából a 30 szemeset 30 nap alatt veszem be,azaz folyamatosan napi 1-et abból lehet bajom?


15/L


2011. aug. 10. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem teljesen ingyenes volt az allergia vizsgálat. Aerius-t szedek,napi egyet,és nagyon jó,azóta egy tünet sem jelentkezett:)

16/L

2011. aug. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

No akkor szerintem holnap el is megyek,beutalóért,de azért megkérdezem persze. ;)

Meg feliratom ezt a fajtát. :P

Köszi a választ. :)

2011. aug. 10. 23:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Teljesen ingyenes az allergiavizsgálat, viszont amíg tüneteid vannak, addig nem végzik el + antihisztamint sem szedhetsz előtte elég sokáig, de ezt nem tudom pontosan (nekem 2 hónap rémlik, de ez így belegondolva elég soknak tűnik). Annyira nem egyszerű dolog, mert góckutatásra is elküldenek mellette, tehát nőgyógyászatra, fogorvoshoz, fül-orr-gégészhez, vérvételre, ezzel mind egy rejtett gyulladást keresnek a szervezetedben, ami allergiaként jelentkezhet. Érdemes a Prick-teszt beutalót jó előre kikérni valamilyen "nyugodt" időszakra, amikor tudod, hogy nem vagy allergiás és a többi vizsgálatot addig is letudni.


A C-s gyógyszered, amitől fáradt lettél, gondolom Claritine volt, az Aerius, amit az első említett annak a továbbfejlesztett változata, ami már nem okoz álmosságot :) Ha egyébként az előző gyógyszered használt, akkor érdemes feliratnod, szénanáthásoknak általában tényleg nagyon jól be szokott válni. Szedhetsz még mellé napi 1 Calcium pezsgőtablettát is, ezt akkor érdemes, ha a tüneteid nagyon erősek + orvos felírhat szteroidos orrsprayt a tüsszögésre, illetve szemcseppet a szemviszketésre (amit kb. 1 éve rcept nélkül i smegvehetsz, de receptre ha jól tudom, még mindig olcsóbbak, pl. Opticrom, Taleum). Hatásos alternatívák lehetnek még a Coryzalia és a Luffeel nevű homeopátiás szer, ezek kimondottan szénanáthára vannak, de a kezdeti szakaszban általában súlyosbítják a tüneteket és csak pár nap után kezdenek el javítani rajta.

2011. aug. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Ahhoz minek kell a nőgyógyász is? o.O

Nyúlkálni fog bennem? :O

2011. aug. 11. 00:16
 5/10 anonim ***** válasza:
kalcium pezsgőtablettát
2011. aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem,köszi. :)

De a nőgyógyász minek? :D

2011. aug. 11. 00:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha bárhol rejtett gyulladás van a szervezetedben, akkor az okozhat allergiás reakciót. Ez leggyakrabban vagy egy rossz fog, vagy egy begyulladt mandula, vagy pl. krónikus kismedencei gyulladás, ezek tipikusan "némák" maradnak, vagyis gyakran nem okoznak közvetlen panaszt, de ezek álhatnak egy allergia hátterében. Ha szűz vagy, akkor nem fog "nyúlkálni", de ha nem, akkor igen - rutinvizsgálatként szokták rendelni, bár lehet első körben csak a Prick-tesztet és a vérvizsgálatot rendelik el.
2011. aug. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fogszabályzós vagyok,ez nem tudom befolyásolja e,de nem szeretném,ha nyúlkálnának. :(
2011. aug. 11. 00:40
 9/10 anonim ***** válasza:
allergiavizsgálat ingyenes, télen kell menni, mert akkor nem szedsz rá gyógyszert, és így ki tudják mutatni, mire vagy allergiás. én is aeriust szedek, tényleg jó, de most venni fogok teát, pollengrape, állítólag hatásos. szemcsepp is kéne nekem, a szemem néha nagyon viszket :S
2011. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Nekem is viszketett,volt rá szemcsepp,csak nem tudom a nevét,bocsi. :S

2011. aug. 13. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!