Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valóban leforrázhatjuk a...

Valóban leforrázhatjuk a tüdőnket, ha kimelegedve iszunk?

Figyelt kérdés
Anyósomtól hallom ezt egyfolytában, hogy ne adjak a gyereknek inni, ha ki van melegedve, mert leforrázhatja a tüdejét.
2011. aug. 16. 11:07
 1/4 anonim válasza:
egy nagy marha az anyósod,gondolj bele akkor minden sportoló leforrázza?olyan van hogy megég a tüdeje de az forró gőztől,füsttől stb.nyugodtan adjál neki inni.
2011. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenki tudta gyerekkorában, hogy kimelegedve nem szabad jéghideg vizet inni! A sportolók egész biztos nem jéghideg vízzel oltják a szomjukat sportolás közben.

Kimelegedve lehet inni, csak nem lehűtött folyadékot, hanem normál hőmérsékletűt.

Úgy tudom, tüdőgyulladást is lehet kapni, ha jéghideget iszol kimelegedve. Inkább ne kísérletezz ezzel, de normál hőmérsékletű folyadékra egészen biztos szükség is van sportolás közben, vagy után.

2011. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sosem adok a gyereknek hűtött italt, mindig csak szobahőmérsékletűt. Ha hűtőből veszem elő, inkább megmikrózom kicsit. De szerinte ezt sem lenne szabad. Ergo: a gyerek egész nyáron ne igyon semmit.
2011. aug. 16. 11:32
 4/4 anonim válasza:
első vagyok,én sem jéghidegre gondoltam hanem normálra de gondoltam ez evidens és nem kell kiírnom
2011. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!