Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leégés szoláriumban?

Leégés szoláriumban?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve járok szoliba, bio szolival kezdtem 2x utána egy kicsit erősebbel, és a 4.dik alkalom után bementem a mélybarnítós szoliba, pedig még elég "fehér" volt a bőrszínem. 12 percet voltam bent, rákvörösre égtem. Azóta eltelt kicsit töb mint fél év, és járok rendszeresen ( 1 héten 1x ) szoliba és már szép, szolibarna a bőröm. A kérdésem: Azóta barnulok csak, !szoliba is és napon is! amióta olyan durván leégtem. Voltam orvosnál, azt mondták hogy semmi problémám nincs, de mégis érdekelne, hogy mi történt a bőrömmel a leégéskor, és szükséges volt a fehér bőrömnek 1x leégnie hogy utána barnuljak? Azért barnul már a bőröm mert már leégtem előtte?
2011. aug. 19. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemi választ nem tudok adni, csak el szeretném mondani, hogy egészséges ugyan a szoli, bizonyos fokig. De miért ragaszkodnak a nők annyira a barna bőrhöz? Nem veszik észre hogy a "grillezéstől" aszalódik a bőrük? Meg lehet nézni azokat a nőket, akik megszállottan szoliznak, hogy arcra mennyivel vénebbek a velük egykorú, de nem szolizós nőktől. 36F
2011. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A barnulás és a leégés nincs összefüggésben.

Annál inkább a bőrdaganatok és a leégés...

2011. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés mi köze van a kettőnek egymáshoz..


De támogatom az előttem szólókat. Csak óvatosan a szolival. Gondolom nem szeretnél úgy kinézni 30 évesen mintha a saját nagymamád lennél.


18 évesen szalagavató előtt jártam rendszeresen szoliba (gondoltam ne legyek már fehérebb, mint a keringő ruhám). De olyan rohamos öregedésnek indult a bőröm, hogy elképesztő. Úgyhogy szalagavató után abba is hagytam. Azóta se voltam, és nem is akarok. Én a tipikus nagyon fehér bőrű vagyok, de inkább vagyok fehér, mint 23 évesen öreg... Persze mindenkinek a saját döntése, nem akarok kioktatni senkit. (Volt középiskolában egy oszt.társam aki 15 éves korától járt rendszeresen szoliba és jár ma is... Hát nincsenek rá szavak, hogy hogy néz ki)

2011. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A leégéskor az történt a bőrödben, hogy sok sejtben a DNS molekulák károsodtak. Ez okozhat daganatot, de szerencsére több védekező mechanizmus is kiépült a sejtekben az evolúció során, így a hibákat a sejtjeid valószínűleg megoldották, amelyek súlyosan károsodtak, azok pedig egy önpusztító mechanizmus segítségével elpusztultak.

Mindenesetre növelted a bőrdaganatok kockázatát, pl. melanoma malignum, carcinoma spinocellulare, stb.

2011. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösznönöm a válaszokat! főleg az utolsó, kapsz egy zöld kezet:)
2011. aug. 21. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!