Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek, ez természetes...

Nagyon félek, ez természetes dolog, vagy csak én vagyok így?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz egy műtétem, konkrétan Pacemaker csere, és nagyon félek :/

17 évesen kaptam, most 23 vagyok, és nemsokára ( fél éven belül ) esedékes a készülék csere... egyszer már átéltem, azt kibírtam, akkor is nagyon féltem, de ott ténylegesen élet - halál között voltam.

Most nem vagyok, de mégis rettegek :) mit tegyek, hogy megnyugodjak? van, amikor azt álmodom, hogy betolnak és nem ébredek fel többet :((

Ha tudtok, kicsit nyugtassatok meg, köszönöm.


2011. aug. 26. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
tudom, milyen a műtét előtti idegesség, habár nekem eddig csak két kisműtétem volt, érzéstelenítéssel. gondolom, téged se fognak elaltatni (legalábbis ezt olvastam a cseréről), és ami a legrosszabb az érzéstelenítésben, hogy mindent látsz-hallassz. nekem az vált be, hogy a műtétek előtti napon, és a műtét alatt is végig azt mondogattam magamban, hogy teljesen megbízok a dokimban. ez nem volt könnyű, főleg amikor a szemem alól szedtek le anyajegyet, és elég lett volna egyetlen fejrántás vagy egy rossz mozdulat az orvos részéről, és volt szem-nincs szem. teljesen megértem, ha rettegsz, tudom, milyen nyomasztó, és legszívesebben kifutnál a világból, csak hogy elkerülhesd ezt az egészet. javaslom, beszélgess valakivel, akiben megbízol (szülők, testvér, barátnő, legjobb barát), mesélj neki az érzéseidről. nekem anyukám és a húgom voltak a legnagyobb segítségeim, egy perce nem hagytak agamra, és szerintem ez az, amire neked szükséged van. igyekezz minél többet találkozni olyanokkal, akik megértenek, menj el velük valahova (azért legyen bizalmas partnered, mert ha rád tör a félelem, akkor neki nyugodt szívvel elmondhatod). így nem fogsz állandóan a műtétre gondolni. sok sikert kívánok a műtétedhez, és remélem, jó tippet tudtam adni! :)
2011. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A családommal nem vagyok jó viszonyba, az egyetlen ember, akinek erről teljes félelem nélkül tudok beszélni, az a párom, de ő sajnos Pesti én pedig Győri.

A műtét még odébb van, nem holnap lesz, de aggaszt, mert nem hogy csak ugyan azokat át kell élnem, akiket 5 évvel ezelőtt, de emlékeztetni fog minden arra a tényre, hogy ezen a kis műszeren múlik az életem :(

2011. aug. 27. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!