Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy, hogy jó...

Éreztétek már úgy, hogy jó lenne meghalni, mert nem bírtok ki még egy napot?

Figyelt kérdés
Eszemben sincs öngyilkos terveket szövögetni, csak egyszerűen annyira durván elegem van abból, amerre az életem tart, és annyira ki vagyok merülve, hogy úgy érzem, bárcsak "elvinne az ördög". Változtatni nem igazán tudok a körülményeken még egy pár évig sajnos... Tudom, hogy muszáj kibírni, csak arra vagyok kíváncsi, másnak is eszébe szokott-e jutni ilyesmi.
2011. aug. 31. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Anno mellé nagyon depressziós voltam mert még a pajzsmirigyem is alulműködött. Azóta, hogy kezelnek vele a hangulatom jobb, de az életem ugyanúgy sz@r, de legalább a strapát jobban bírom.
2011. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, mindenkinek vannak mélypontjai, kinek mi jut ki! Én úgy szoktam túl lenni az ilyen időszakomon, hogy nálam sokkal szerencsétlenebb emberek sorsát nézem meg tv-ben, olvasok róluk...stb., akkor rászoktam jönni, hogy tulajdonképpen még majdnemhogy szerencsésebb is vagyok...Anyukámat tavaly előtt vesztettem el, egy gyönyörű fiatal értelmes nő volt és hónapok alatt egy csontsovány rommá vált szegény, alig tudtam erőt venni magamon egyáltalán, hogy szembesüljek vele, és gyülöltem mindent magam körül, beleértve az életemet is...de minden nehézség ami rombol valahol épít is, sokkal erősebb lettem azóta, megváltozott az értékrendem, más dolgok váltak fontosabbá azóta...Világ életemben rendmániás voltam, sosem jutott időm semmi másra tulajdonképpen csak a rendezgetésre (van két kis gyerekem) ma már tudom, nem ez a legfontosabb, hanem az élmények amiket csakis én tudok megadni a gyerekeimnek senki más, a szavak amik aztán ha én már nem leszek visszacsenghetnek majd a fülükben és jó érzést adnak nekik majd...A rendrakás helyett átvette a szerepet az "emlék" gyártás, mindent igyekszem úgy tenni, hogy szép és hasznos dolog jöjjön ki belőle, mert az élet olyan törékeny dolog, túl rövid ahhoz, hogy ne tegyük gyönyörűvé valami módon magunknak és mások számára is
2011. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Soha! Aki ilyet gondol az defektes!!!
2011. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én nem érzem magam defektesnek, legfeljebb szerencsétlennek, abban az értelemben, hogy ami sok más embernek alapvető, természetes, az ölébe hullik, nekem azért is meg kell dolgozni / szenvedni keményen. Nem akarom ezt részletezni, mert regény lenne belőle. De azért jól esik, illetve megnyugtat, hogy időnként mások is megfáradnak a harcban, de megerősítettetek abban, hogy fel kell tudni állni és folytatni.
2011. aug. 31. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, volt, hogy még (ön)gyilkosságra is gondoltam, pedig még egyszer úgy élhetnék, talán én lennék a világ legboldogabb embere...hülye voltam...de hát kamasz voltam/még mindig vagyok
2011. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondolni sokat gondolok erre, mert egyszerűbb lenne elmenekülni a problémák elől. Csak nem szeretnék több problémát itt hagyni azokra, akik ismernek.

Ezért leljebb adtam az önbecsülésem, és leszegett fejjel csinálom, amit MUSZÁJ. Ez így sem jobb, sőt. Kénytelen vagyok mindenkinek játszani magam, hogy milyen jó az élet.

2019. jan. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!