Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mind a Prednisolon következ...

Ez mind a Prednisolon következménye? :s

Figyelt kérdés

12 évesen hodgkin kóros lettem. 6 hónapi kaptam kemót, mellé más gyógyszereket is orálisan, többek között a Prednit. napi 23 szemet. azóta nem nőttem egy centit sem, tök fura alakom lett, a csípőm tök széles a magasságomhoz képest. a bôröm szinte mindenhol óriási striákkal van tele, a mellem és a felkarom megereszkedett, a bőröm petyhüdt, és csupa narancsbőr lettem - nyilván a rengeted méreganyagtól,-, amitől a mai napi sem sikerült megszabadulnom teljesen. a fogaim is rosszak azóta. előtte soha nem kellett fogászatra járnom, most meg rendszeres mosás mellett szuvasodnak szép lassan a fogaim. pedig édességet kb nem is eszek. a szőrzetem is erősebb lett akkor, a nyálkahártyám azóta nagyon könnyen kisebesedik. az évek során megtudtam, ezeknek a tünereknek s nagy része valszeg a rengeteg szteroid miatt van, amit mellesleg a legrosszabb korban szedtem. nagyon súlyos komplexusaim vannak, hiába próbálom kiverni a fejemből, akkor is látom nap mint nap a sok velem egykorú lányt, akik a velük egykorú testükben egy tizenéveshez méltón élik az életüket, és kis szerencsével csak jó 15-30 év múlva fogják csak megrapasztalni ezeket a dolgokat, vagyis remélhetőleg csak egy részét. én meg be vagyok zárva egy 40 éves, 3 gyerekes anyuka testébe, és akármit csinálok, a mellékhatások nagy részével nem tudok javítani. szinte minden nap eszembe jut, hogy megérte-e anno az a kezelés, ha így kell leélnem az életem. ha ezt akkor előre láttam volna, hogy a későbbiekben mennyi szociális és önértékelési problémához fog vezetni, mennyi fájdalmat fog okozni, valszeg kétszer is meggondoltam volna, hogy hagyom e kezeltetni magam. bár 12 évesen...:(

19/L


2011. szept. 4. 04:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az kb. a prednisolone mellékhatásainak tankönyvi hitelességű felsorolása. Sajnos ez ilyen.


"kétszer is meggondoltam volna, hogy hagyom e kezeltetni magam"


A Hodgkin-kór kezelés nélkül halálos. Nem kérdés, hogy megérte-e a kezelés.


Ismertem hasonló (csak súlyosabb) problémákkal küszködő nőt, aki teljes életet tudott élni.


A hozzáálláson sok múlik, ha nem tudod elfogadni a külsődet vagy az életet, akkor segíthet ennek megtanulásában a pszichológus.

2011. szept. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

tudom, hogy kezelés nélkül halálos:s mondjuk így is kb az utolsó pillanatokban kerültem kórházba.... és azt is tudom, hogy vannak olyanok, akik százszor rosszabb helyzetben vannak, mint én. ezért szégyenlem is magam sokszor, amikor ilyeneken rinyálok. de akkor is, ezt nem lehet elfogadni. a striákba nagy sokára beletörődtem, hiszen azon még plasztikai sebész sem tud változtatni. de az, hogy 19 évesen olyan a mellem, mint a tejeszacskó, petyhüdt a bőröm, és állandóan fogorvoshiz kell járnom... ezr nem lehet megszokni. csak mondani könnyű:s persze ezzel nem bántani akarlak, én is ezt mondanám bárkibek, akinek önértékelési gondjai vannak. ezen max plasztikai sebész tudna segíteni, de ennyi műtéthez rengeteg pénz kekk. ami nekem nincs. még pszichológusra sem, mivel ott is min 5-6000 a tarifa. szóval egyelőre ez

van. csak olyan rossz volt ezt megtudni idővel, hogy ezt a rengeteg.problémát mind annak a kezelésnek köszönhetem, ami kvázi életben tartott. ez groteszk:(

2011. szept. 4. 12:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező változott azóta valami? Sikerült magad elfogadni? Én is szedtem prednisolone-t és szőrös lettem, formátlan szerintem, pattanásos, a nemiszervem is eltorzult egy kissé, a látásom is romlott, a fogaim is szörnyen tönkrementek és a bőröm állapota is övön aluli. Nekem nonhodgkin volt.
2021. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!