Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mondana valaki Görög (ókori)...

Mondana valaki Görög (ókori) hajó típusokat, hadihajókat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit eltévedtél a kategóriák közt.


A birema (latinul) vagy diera (görögül) két evezősoros, vitorlával ellátott hadihajó. Első típusait az i. e. 8. században a föníciaiak építették, majd az i. e. 7. században a görögök, később a rómaiak is hadrendbe állították. A hajó orránál elhelyezett döfősarkantyú az ellenséges hajó elsüllyesztésére szolgált. A magasított hajóorr és a tat díszes kialakítású.

A trirema (latinul) vagy tiera (görögül) három evezősoros, vitorlás hadihajó. A biremához képest nagyobb méretű, gyorsabb, de kevésbé fordulékony hajót elsőként a görögök építették meg az i. e. 7. században, majd a későbbiekben tőlük vették át a rómaiak. A hajótest fő fegyverzete a döfősarkantyú. A nagyméretű fővitorlán kívül egyes típusait orrvitorlával is ellátták. A szárazföldi hadviseléshez szokott rómaiak felvonóhíddal (corvus) szerelték fel, s ezáltal a megközelített ellenséges hajóra gyalogosaik átjuthattak.

2011. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen tudom : S

De csak akkor vettem észre mikor már elküldtem és gondoltam jó lesz itt is. :D

Am köszönöm a válaszokat : )

2011. szept. 8. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!