Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a fájdalmat...

Hogyan lehet a fájdalmat csillapitani váll arthrosisban szenvedőknél? Hogyan segitenek az orvosok?

Figyelt kérdés
Az orvosok a röntgen lelet és egyéb vizsgálatok alapján azt mondják, hogy már nincs is váll izülete anyámnak. Műteni kellene, de életkora miatt nem lehet. Nagy fájdalmai vannak, és alig tudja mozgatni mindkét karját. A fájdalomcsillapitást nem tudják megoldani. Joga van hozzá, csak lehetősége nincs. Van valaki akinek segitettek ebben és enyhültek a fájdalmai?
2009. ápr. 21. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
háziorvos?
2009. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
irass fel a hazi orvossal flector port, az hatasos izuleti fajdalmakra is.
2009. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez elég súlyos betegség. A háziorvos csak azt irhatja fel amit szakorvosok, pl: reumatológus, javasolnak. Kb. tiz félével próbálkoztak már. Van ami nem használ, és van amihez egy-két év alatt hozzászokik. Mivel nem ordit egésznap fájdalmában, olyan gyógyszereket nem irnak fel, amit a rákbetegek kaphatnak. Néhány szakkönyvet már kiolvastam az elmúlt években. Nem találkoztam olyan arthrosisos beteggel, akinek ez a vállizületében lenne. A leggyakoribb a csipő és a térd. Van olyan fájdalom csillapitó ami enyhitene és kaphatná is?
2009. ápr. 21. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:
flectort házi orvos is felirhatja és használ rá. nagyon régóta röntgenezek arthrosisos csipőket, vállakat is, némi affinitásom van hozzá. és a proenzi 3 is nagyon jó. igaz, elég drága.
2009. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! 87 éves az anyám. 2000-ben kezdődött a jobb és 2004-ben a bal vállában. Okát nem tudják. Nincs már porc a vállizületeiben, a csontvégek porlanak. Nincs mit regenerálni, nincs válla! A környéki izmok 2/3-a elsorvadt, eltünt. Aktiv gyulladások már nincsenek. Karjai a törzse mellett lógnak, innen kb. 15 foknyira tudja emelni őket.Könyökből az alkart még igen, mert a könyökében még nincs ez.Vetkőztetjük, öltöztetjük, fürdetjük stb. Csak a fájdalmán szeretnénk enyhiteni, de már nem birja, hogy orvostól orvosig hurcolom és nem tudnak segiteni. Az utolsó dokitól kijöttem tegnap és dühöngtem magamban, mert nem segitett. Később a gyógyszertárban kezdtem el őrjöngeni, de nem ott kellett volna...Köszönöm a válaszokat.
2009. ápr. 22. 20:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocs, folytatom. Flectort kapott, Cataflamot szedett, Movalist, Szteroidokat erős gyulladások idején, Mesulidot. A fájdalom ambulancián hetekig szurkálták, de mondták, hogy már későn mentünk (2006 ősz) annyira sorvadtak az izmai. Ott javasolták a Contramal cseppeket, amiket már korábban is irt fel a háziorvos. 2006 óta szedi, ha jól van nem veszi be, de ez már mostanában nincs igy. Csak 1-1,5 órára csillapitja. Néha tud aludni, néha pokoli kinjai vannak, főleg ha más baja is van mellé. Ha beveszi és amikor hatni kezd onnantól kezdve mozdulatlan marad akkor több órára is fájdalom mentes, de ez nem sikerül mindig. A mozdulatlanságtól pedig tovább sorvadnak az izmai. Az eü. újságok reklámozzák a fájdalomcsillapitókat, hogy nem kell szenvedni, csak forduljon orvosához...stb. Bocs.
2009. ápr. 22. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!