Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Égő tűzhelyen üresen hagyott...

Égő tűzhelyen üresen hagyott edény használható még, nem lesz veszélyes az egészségre?

Figyelt kérdés
Forraltam vizet egy alumínium "bio" edényben, de sajnos nem vettem észre, hogy elforrt, csak mikor már sistergett.. Miután kihűlt, elmostam jól, nem is volt már szaga, de azért aggódom, hogy nem szabadultak fel benne káros anyagok? Használhatom még? Másfél éves fiamnak is ebben az edényben szoktam főzni..
2011. szept. 12. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A teflon edény , ha sérült, azt kell eldobni. Honnan veszed, hogy az alu edény nem káros, én úgy tudom igen, csak kevésbé a teflonhoz képest. Ideális a réz edény lenne, sajnos már kiment a divatból. Nagyanyáink (feltételezem neked legalább déd nagyanyáid) idejében abból készültek az edények. Ezért: [link]
2011. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, bár nem ez volt a kérdés.:) Hanem, hogy miután üresen érte nagy hő, nem szabadított-e fel benne káros anyagokat, - bár "bio" van ráírva.
2011. szept. 12. 18:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, lehet, hogy nem fogalmaztam elég részletességgel, de azért válaszoltam a kérdésre is, már minthogy lehet káros, le sem kell, hogy égjen hozzá.
2011. szept. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Olvadáspontja 660 Cfok, tűzhelyen sütögeted, nem lesz baja, de ha jól elsikálod utána és a nyers alumínium fog érintkezni az étellel, akkor előfordulhatnak reakciók. Mindazonáltal a szervezetedbe kerülő alumíniumot a veséd jó esetben kiválasztja és nem rakódik le. De kerülendő a nyers (bevonat nélküli) alumínium használata étellel való műveleteknél.


[link]

2013. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!