Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi ez a dudor a csuklómon?...

Mi ez a dudor a csuklómon? (képpel)

Figyelt kérdés

[link]


Már évek óta ott van, néha semmi nincs vele, máskor meg elkezd fájni, napokig alig bírom mozgatni. Ha nagyon beütöm, vagy erősebben hátrahajlik a csuklóm, akkor is nagyon fáj.

A másik kezemen is volt pár évig, de az már teljesen elmúlt.


2011. szept. 15. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

osztálytársamnak volt néhány évig hasonló, aztán egy idő után fájni kezdett.

Azt mondta, hogy végülis úgy múlt el, hogy erősen dörzsölgette...

2011. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen már 16éves korom óta(most 21 vagyok. Nekem is időnként kezd el fájni, mikor megerőltetem, és apokig tart, utána semmi. Egyszer röntgenezték, nem láttak semmikt rajta, mondták, hogy kössem fel, és majd mennyek vissza. Húztam-halasztottam, de nem mentem vele orvoshoz, úgy gondolom együtt tudok vele élni. Különben ugyanilyen volt egy ismerösömnek is, neki azt mondták,hogy csuklósérv és megoperálták, azóta ok. Szerintem nem veszélyes, habár azzal a fájdalommal nehéz a mindennapi teendőket végezni, úgyhogy mutasd meg egy orvosnak, ha téged zavar.
2011. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most néztem, nekem is van. Szerintem mindenkinek van, aki így leszorítja a kézfejét.
2011. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínüleg egy ganglion. Pihentesd, esetleg fáslizd be. Majd elmúlik. Viszont ha sokat fáj és zavar, akkor menj el vele dokihoz, az meg majd megműti. Nekem is szokott lenne, van mikor kisebb van mikor nagyobb. Ha megerőltetem akkor jön általában elő.
2011. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21:46-os, talált-süllyedt. Valószínűleg ganglion. Menj vele orvoshoz.
2011. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy minek hívják, de tipikusan a megerőltetéstől van. Gépíró suliban eltanácsolták azt, akinek 1-2 év után kialakult. Már nekem is van, de kb 15 év után alakult ki.
2011. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!