Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 3 óráig ment a gázsütő...

Ha 3 óráig ment a gázsütő maximum fokozaton, de zárva volt minden ajtó-ablak mekkora lehetett a lakás szén-monoxid koncentrációja? 45 nm-es a lakás 3,7 m-es belmagassággal.

Figyelt kérdés
Azonnal elkezdtünk szellőztetni, de kell aggódnunk?
2011. szept. 17. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak a gáz ment (nem égett a láng), akkor nem a szénmonoxid miatt kell aggódnod, hanem a gáz miatt. Ha égett a láng, akkor meg nem tudom. Ez az égés tökéletességétől függ.
2011. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Számold ki.
2011. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Égett a gázsütő, ezért aggódtam a szén-monoxid miatt, tudom, hogy ha "csak" ömlött volna a gáz, akkor kellene a gáz miatt. Ez csak a régi tűzhelyeknél lehetséges, amit te írtál.


2. Kösz a hasznos választ... :S, mármint, hogy számoljam ki...

Hát nem tudom kiszámolni, ezért kérdeztem meg itt, hátha valaki tanult ilyesmiről és tud válaszolni a kérdésemre.

A neten meg nem akartam tovább keresgélni, hogy hogy lehetne kiszámolni, mivel ablaknyitás után menekültünk ki a lakásból...

2011. szept. 18. 07:12
 4/5 Bereczk Jénos válasza:

Én tanultam erről, igaz 7. osztályos koromban, még 73 évesen vannak homályos emlékeim, LEÍROM: A CO mérgezés, kis mennyiségben is okozhat halált, tehát ha fél tőle, még nincs lehetősége más bolygóra menni, akkor fogadja meg

amit leírok!!!!

A CO TÖKÉLETLEN ÉGÉS során keletkezik, oxigén hiányában, bárhol és bármikor,

de ezt már ön nem éli meg!!!!!!!

A szén az égéséhez rabolja az oxigént, ha van honnan, egy konyhában mindég van annyi levegő, hogy a beállított értékkel a GÁZ TISZTÁN elég, de ha nem akkor kormol és abban már van CO, ami mérgez!!!!!

Mit lehet tenni a CO-val, el kell égetni, ez a szén energiája!!!!! Ha a

sütőben a gáz kék lánggal ég, tiszta égés, CO2 keletkezik, annyi huzat mindég van, hogy ez távozzon!!!

A kazánok már nem ilyen szolidak, ott a huzattal lehet beállítani, mennyi CO keletkezzen, amit aztán másik oxigénnel el tudunk égetni és ha már elégett nincs vele gond, KÉK LÁNGGAL, vörös, vagy fekete taréj nélkül!!!!

Mivel minden égés alapja a szén, a CO is keletkezik, például a fánál,

300°C felett keletkezik, 605°C-nél robban, tehát elengedik a kéményen, ezért kell olyan sok fát venni, ha valakinek ezt megéri!!!!!

2023. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jelentem túléltük. 😄

Még a fejünk sem fájt vagy ilyesmi. Ezek szerint jól jártunk el. 😊

2023. okt. 22. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!