Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szív MRI vizsgálata hogy...

Szív MRI vizsgálata hogy zajlik? Van vele valamilyen tapasztalatotoK? . Csütörtökön megyek, de már most pánikolok.

Figyelt kérdés
A szív CT is kikészített,vizsgálat közben elpattant az erem,kontrasztanyagot újból be kellett adni,és a vizsgálat is újból kezdődött,iszonyatos hideg volt bent
2011. szept. 19. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a szív MRI-je is ugyanúgy zajlik, mint bármelyik másik szervé. Betolnak fekvő állapotban egy hatalmas fém csőbe, előtte minden fémet, főleg órát és mobilt le kell venni, mert ez ugye mágneses rezonancia vizsgálat, az órát és mobilt tönkre teszi, a fémet meg magához vonzza (pl. farmer gombjával semmi gond nem volt...)és bazi hangos kattogó hangot ad a gép. Úgy 15 percig fekszel bent. Nem fáj, emiatt ne pánikolj! Viszont a kontrasztanyaggal csínján! Nem akarlak ijesztgetni, ezért csak annyit írok, hogy voltak ebből problémák, hogy többet adtak be a betegnek, hogy jobban lássák, mi van odabent, aztán nem a betegsége, hanem a kontrasztanyag tett be neki... Szorítok! Kitartás! Ja, még annyit, hogy van egy kis kamera az MRI-ben, így lát Téged a felvételt készítő asszisztens, hall is Téged, tud beszélni Hozzád, és a kezedbe nyomnak egy "pánikgombot", ha mondjuk hirtelen klausztrofóbiás leszel, az asszisztensnél jelez, ő meg gondolom, megpróbál megnyugtatni. Én már kínomban majdnem röhögtem, annyira idegesített hangos kattogás, semmi másra nem tudtam figyelni. :)
2011. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ,remélem ki fogom bírni,mert fontos nekem a kivizsgálás,a kórházi dokim ismeretség útján szerezett nekem elég gyorsan időpontot,nem kellett rá várnom egy hónapot se
2011. szept. 19. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!